موج
کدخبر : ۳۷۱۴۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371486

مهدی قلیان گفت:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: متاسفانه در آزمایشهای پی. سی.آر شاهد افزایشی تا ۲۰ درصد آمار مثبت شده ها بوده ایم و با این روند صعودی شاهد تغییر رنگ خراسان رضوی از زرد به نارنجی خواهیم بود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مهدی قلیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: با توجه به اعلامهای متعدد در تاکید انتقال ویروس کرونا از طریق مسافرتها، دید و بازدید، رفت و آمدها و ... متاسفانه خطر افزایش تعداد بستری شدگان ناشی از کرونا با افزایش مراجعان سرپایی و روند افزایشی نتایج مثبت آزمایشات پی.سی.آر در خراسان رضوی طی هفته های اخیر هشدار داده شده بود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: نتایج مثبت آزمایشات پی.سی.آر مراجعان سرپایی در مراکز منتخب کرونا طی هفته های گذشته دو برابر شده به طوریکه از ۱۰ درصد به حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.

افزایش بیماران کرونائی

وی افزود: این امر نشان دهنده آن است که موارد گفته شده در روند افزایشی تعداد مبتلایان به کرونا موثر بوده و با ادامه این روند در آینده نه چندان دور وضعیت مشهد و خراسان رضوی از رنگ زرد به رنگ نارنجی تبدیل خواهد شد.

دکتر قلیان از مردم خواست در چند روز باقی مانده از تعطیلات نوروزی اصول و مراقبتهای بهداشتی را جدی بگیرند و از سفرها و دید و بازدیدهای غیر ضروری پرهیز کنند.

وی ادامه داد: طبق گزارش نرم‌افزار ماسک در حال حاضر از ۳۳ شهرستان خراسان رضوی، ۱۸ شهرستان در وضعیت آبی و بقیه در وضعیت زرد از نظر شیوع کرونا قرار دارند که تغییر خاصی نسبت به قبل نداشته است.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها