موج
کدخبر : ۳۷۱۴۳۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371436

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد از رشد 21 درصدی صدور سند کاداستری در مناطق روستایی این استان نسبت به برنامه ابلاغی سازمان ثبت اسناد کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی کریمی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان یزد اظهار داشت: سهمیه ابلاغی اداره کل ثبت اسناد و املاک استان یزد در سال 1399 برای صدور سند مالکیت تک برگی کاداستری در مناطق روستایی و شهرهای زیر 25 هزار نفر 1370 فقره در اجرای قانون ساماندهی، عرضه و تولید مسکن هدف گذاری شده بود.

وی افزود: با تلاش همکاران کاداستر، در سال گذشته 1661 سند مالکیت تک برگی کاداستری روستایی و شهری در رونق اقتصادی، تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به تولید، پشتیبانی و رفع موانع در سطح روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته استان یزد صادر شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک یزد با اشاره به اینکه هم اکنون در 63 روستا و 10 شهر زیر 25 هزار نفر صدور سند صورت می گیرد، اضافه کرد: در سال 1399 برای تعداد 1555 فقره پرونده در روستاها و 88 فقره پرونده در شهرها، رأی صادره شده که به ترتیب برای 1520 واحد مسکونی روستایی و 141 واحد شهری سند کاداستری صادر شده است.

کریمی خاطرنشان کرد: بیشترین سند صادر شده در مناطق روستایی با 510 فقره مربوط به شهرستان اشکذر و در مناطق شهرهای زیر 25 هزار نفر، مربوط به شهرستان خاتم با 123 فقره بوده است.

وی تأکید کرد: اسناد مالکیت کاداستری پشتوانه‌ای محکم برای گرفتن تسهیلات بانکی و ضمانتی برای راه‌اندازی مشاغل پایدار، توسعه اشتغال و تولید هستند که ایجاد این مشاغل سبب جلوگیری از مهاجرت ناخواسته روستاییان به شهرها و پیشگیری از حاشیه‌نشینی در اطراف شهرها و حتی مهاجرت معکوس به روستاها می‌شوند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها