موج
کدخبر : ۳۷۱۰۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371068

استاندار خراسان رضوی:

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: مرز دوغارون به دلیل همجواری با کشور افغانستان از شرایط خاصی برخوردار است و حفاظت از این مرز مشترک بسیار کلیدی و موثر است.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی گفت: تامین امنیت در کشور جایگاه بسیار بالایی دارد و از آنجا که مرز دوغارون به عنوان پیشانی نظام به شمار می‌رود نقش مرزبانی در ساماندهی این منطقه مرزی بسیار کلیدی و موثر است.

 محمد صادق معتمدیان در دیدار با سردار مجید شجاع، فرمانده مرزبانی خراسان رضوی و هیات همراه که امروز در استانداری انجام شد، اظهار کرد: قدردان مجاهدت‌های خاموش و زحماتی که مرزبانان در جهت برقراری امنیت می‌کشند هستیم و از این دلاوران که بدون تبلیغات از مرزهای جمهوری اسلامی ایران صیانت، حراست و پاسداری می کنند تقدیر می‌شود.

وی ادامه داد: برقراری امنیت در مرزهای خراسان رضوی نقش موثری در امنیت کشور دارد مرز دوغارون به دلیل همجواری با کشور ناامن افغانستان از شرایط خاصی برخوردار است و حفاظت از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با این کشور بر عهده مرزبانان این استان است.

استاندار خراسان رضوی در ادامه اشاره‌ای به حادثه گمرک اسلام قلعه کرد و توضیح داد: اقدام به موقع مرزبانی در کنترل تردد هزاران خودرو که بر اثر انفجار به سمت ایران پناه آورده بودند کاری بسیار دشوار بود اما این نیروهای دلاور مرز را به صورت کامل کنترل و از حوادث احتمالی جلوگیری کردند، این اقدام نشان از تعامل و همکاری نیروهای مرزبانی با کشور همسایه است.

وی در ادامه به کمبودهایی در منطقه دوغارون اشاره و بیان کرد: طی بازدیدهای انجام شده کمبودها بررسی و مسایل در حال پیگیری است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها