موج
کدخبر : ۳۷۱۰۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-371034

جبرائیل موفق:

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیان کرد: بخش عمده‌ای از خدمات دارویی مردم توسط داروخانه‌های بیمارستانی ارائه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، جبرائیل موفق معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: تمامی داروخانه‌های دولتی در ایام نوروز دایر هستند، ضمن اینکه بخش عمده‌ای از داروخانه‌های غیردولتی و خصوصی پرمخاطب هم در این ایام فعالیت دارند تا مردم داروی موردنیاز خود را در زمان کوتاه و بدون دغدغه تأمین کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  افزود: از مجموع ۱۴۲ داروخانه شبانه‌روزی فعال در ایام نوروز ۱۴۰۰، ۹۱ داروخانه آن در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده که از این میزان ۷۳ داروخانه در شهر مشهد و ۱۸ داروخانه هم در ۱۴ شهرستان حوزه تحت پوشش این دانشگاه است، ضمن اینکه در حوزه تحت پوشش دانشگاه‌های علوم پزشکی نیشابور، تربت‌حیدریه، گناباد، سبزوار و تربت‌جام هم به ترتیب ۱۹، ۱۵، ۱۰، ۶ و ۱ داروخانه شبانه‌روزی فعال داریم.

وی اضافه کرد: بخش عمده‌ای از خدمات دارویی مردم توسط داروخانه‌های بیمارستانی ارائه می‌شود و در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد ۵۸ داروخانه بیمارستانی فعال است که از این تعداد ۴۲ مورد آن در مشهد بوده و ۱۶ مورد دیگر هم در شهرستان‌ها است.

موفق با اشاره به اینکه در حال حاضر از وضعیت مناسبی در بحث تأمین و عرضه انسولین برخوردار هستیم، تصریح کرد: وضعیت انسولین موجود در داروخانه به نسبت ماه‌های قبل خیلی بهتر شده، اما برخی انسولین‌ها مانند لانتوس که مخاطب زیادی دارد کم است و باوجود همین شرایط لانتوس ایرانی و وارداتی در داروخانه‌ها موجود است، همچنین آمار موجود دیگر موارد خانواده انسولین‌ها در داروخانه‌ها مانند نوورپید، اپیدرا و نوومیکس هم خوب است.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در ایام نوروز ۱۴۰۰ توجه ویژه‌ای نسبت به نیاز دارویی ۳ گروه بیماران دیابتی، پیوندی و سرطانی شده و در همین خصوص به ترتیب در ۵۶، ۲۸ و ۲۷ داروخانه حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به‌عنوان داروخانه‌های معین عرضه‌کننده داروهای موردنیاز این دسته از بیماران انتخاب ‌شده‌اند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها