موج
کدخبر : ۳۷۰۹۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370924

جمیل صادقی فر خبر داد:

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با اشاره به اینکه روند ابتلا به کرونا بر اساس آمار در روز اول فروردین افزایشی بوده است، گفت:به دلیل افزایش شمار بستری و ابتلا به کرونا سه شهرستان ایلام در خطر تغییر رنگ از زرد به نارنجی هستند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،جمیل صادقی فر با بیان اینکه هم اکنون شهرستان‌های آبدانان، ایوان، چرداول و دهلران روند صعودی از نظر ابتلا به کرونا دارند و احتمال نارنجی شدن سه شهرستان آبدانان، ایوان و چرداول و قرمز شدن دهلران وجود دارد، افزود: روز گذشته ۳۸ مورد ابتلا جدید به کرونا اول فروردین ۱۴۰۰ در استان ثبت شد که ۲۴ نفر آنان بستری شدند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد افراد بستری شده دهلران با 8 نفر، آبدانان 5 نفر، ایلام  4 نفر، چوار، سیروان و چرداول هر کدام ۲ نفر و دره شهر یک نفر بستری شدند،اظهار داشت:این افزایش ابتلا و بستری ها به دلیل حضور مردم در بازارشب عید و جمعه آخر سال در آرامستان‌ها و دید و بازدیده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه هشدارهای لازم و توصیه های بهداشتی به صورت مکرر اعلام می شود و مردم باید با توجه به خطرناک بودن کرونا و خطر مرگ عزیزان نسبت به رعایت پروتکل ها توجه جدی داشته باشند،تصریح کرد:اگر مردم بیش ازهر زمان دیگر نسبت به رعایت پروتکل ها توجه کنند، از این شرایط سخت عبور خواهیم کرد.

صادقی فر از مردم خواست تا با پرهیز از دید و بازدید عید و مسافرت نسبت به حفظ سلامت خود و عزیزانشان توجه کنند،افزود: مردم باید آگاه باشند که هرگونه بی توجهی موجب گسترش بیماری خواهد شد.

دو روستای دره شهر بدلیل سفر مهمانان نوروزی به منازلشان به کرونا مبتلا شدند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان استان ایلام با بیان اینکه ۱۱ نفر از اهالی ۲ روستای شهرستان دره شهر به علت سفر مهمانان نوروزی به‌ منازلشان به کرونا مبتلا شدند،گفت:طی بررسی های بعمل آمده در چند روز اخیر چند خانواده آلوده به ویروس کرونا از تهران به ۲ روستای دره‌ شهر سفر کرده اند.

صادقی فر با اشاره به اینکه منشا آلودگی این ۱۱ نفر خارج از شهرستان و ازتهران و سایر شهرهای کشور به این مناطق بوده است، افزود: با ورود میهمانان نوروزی، اوضاع به نسبت کنترل شده دره ‌شهر در معرض خطر قرار گرفته است و با ادامه این روند منتظر خطر جدی تر و شاید قرمز شدن وضعیت زرد این شهرستان خواهیم بود.

وی به مردم دره شهر توصیه‌کرد: از پذیرش مهمان و مهمانی رفتن در این ایام خودداری کرده و مردم نیز جهت حفظ سلامت خود و اقوام، سفر را به وقت دیگری موکول کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها