موج
کدخبر : ۳۷۰۸۷۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370871

مدیرعامل فولاد هرمزگان گفت: شرکت فولاد هرمزگان تا پایان سال 99 در تولید تختال از مرز ظرفیت اسمی یک و نیم میلیونی خود عبور کرد و با تولید یک میلیون و 520 هزار تن تختال به بیش از 4 درصد افزایش تولید نسبت به سال ١٣٩٨ دست یافت.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فرزاد ارزانی مدیرعامل فولاد هرمزگان ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تقارن آن با عید نوروز اظهار داشت: امیدواریم در سال جدید علاوه بر تکرار موفقیت های سال گذشته به رکوردهای جدیدی در گروه فولاد مبارکه دست یابیم.

وی با اشاره به اینکه علی رغم مشکلات تحریم و کرونا در سال 99 دستاوردهای مهمی نصیب شرکت فولاد هرمزگان و مجموعه فولاد مبارکه شد، گفت: با وجود همه مشکلات سال خوبی برای گروه فولاد مبارکه و فولاد هرمزگان بود.

وی در خصوص محصول اصلی فولاد هرمزگان که تختال می باشد گفت : شرکت فولاد هرمزگان توانست در واحد فولاد سازی از مرز یک میلیون و 520 هزار تن تختال عبور کند و ظرفیت اسمی خود را محقق و نسبت به سال ٩٨ به میزان ۴ درصد  ارتقاء ببخشد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان تصریح کرد مسائلی مانند کمبود گاز ، برق و توقف اظطراری کمپرسور واحد اکسیژن باعث شد امسال 47 هزار تن افت تولید داشته باشیم و  اگر مسائلی نظیر کمبود انرژی و مشکلات متعاقب با آن نبود قطعا رکورد تولید یک میلیون و 570 هزار تن تولید فولاد دراین شرکت محقق می شد.

وی افزود: برنامه ریزی های انجام شده در سال 1400 بر پیشرفت و تکمیل پروژه های آغاز شده در سال گذشته تاکید دارد و  امیدواریم این پروژه ها تا نیمه سال جاری به بهره برداری برسد.

ارزانی گفت: با برنامه ریزی های زمانبندی شده در شرکت فولاد هرمزگان درصدد هستیم در سال 1400 از مرز تولید یک میلیون و 650هزار تن فولاد عبور کنیم یعنی در سال جدید افزایش حدود 9 درصد نسبت به سال 99 را دنبال خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته این شرکت به دستاوردهای بی سابقه و مهمی دست یافت که می توان به 5 رکورد ماهیانه متوالی از شهریور تا بهمن ماه اشاره کرد؛ به گونه ای که در آخرین رکورد تولید ماهیانه در بهمن ماه به تولید 142هزار و 273 تن تختال دست پیدا کردیم. همچنین در 29 اسفند ماه رکورد روزانه تولید تختال به میزان شش هزار و 441 تن در واحد فولادسازی به ثبت رسید که این دستاورد سومین رکورد روزانه فولادسازی در طول سال گذشته بود.

وی در ادامه به دستاوردهای شرکت فولاد هرمزگان در بخش احیاء مستقیم هم پرداخت و توضیح داد: این شرکت، در سال 98 در بخش احیاء مستقیم به رکورد تولید یک میلیون و 524 هزار تن تولید آهن اسفنجی دست یافت   در سال 99 نیز علی رغم توقف سالیانه برنامه ریزی شده تولید در واحد احیاءمستقیم که  22 روز به طول انجامید، ، از ظرفیت اسمی خود که یک میلیون و 650 هزار تن می باشد ، عبور نماید . این بدین معناست که در واحد احیا مستقیم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۸ درصد افزایش تولید بدست آمده است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان به سه رکورد تولید روزانه آهن اسفنجی در بخش احیاء مستقیم هم اشاره کرد و گفت: آخرین رکورد روزانه در این واحد صنعتی متعلق به 24 بهمن ماه سال 99 با تولید 5 هزار و 837 تن آهن اسفنجی است و امیدواریم در سال 1400 تولید سالیانه این واحد به بیش از یک میلیون و 720 هزار تن آهن اسفنجی  برسد.

ارزانی افتخارات شرکت فولاد هرمزگان در بخش کیفیت تختال را هم برشمرد و افزود: تختال فولاد هرمزگان با کیفیت  98.75 درصد، از مرغوب ترین تختال های تولیدی کشور محسوب می شود که قابل رقابت با برندهای جهانی است.

وی در ادامه به رکوردهای حاصل شده در بخش فروش فولاد هرمزگان هم اشاره ای کرد و گفت: این شرکت توانست در اسفندماه سال گذشته به رکورد فروش ماهیانه بیش از دو هزار و 500 میلیارد تومان دست پیدا کند و بیش از 850 هزار تن تختال در بازارهای داخلی که مورد تأکید فولاد هرمزگان می باشد عرضه نماید که این میزان  با رشد 15 درصدی عرضه نسبت به سال گذشته همراه بوده است.

وی افزود: شرکت فولاد هرمزگان توانست در سال گذشته از نظر درآمد در بازار داخلی به فروش 7 هزار و 500 میلیاردتومانی دست یابد که با رشد 159 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال گذشته همراه بوده است.

مدیرعامل فولاد هرمزگان درآمد این شرکت را در بازار صادرات بابیش از 81 درصد رشد اعلام کرد و افزود: سال 99 در مجموع درآمد بازارهای داخلی و صادرات در فولاد هرمزگان با رشد 118 درصدی همراه بوده است؛ به این معنا که در سال 99 حدود 13 هزار و 340 میلیاردتومان درآمد توسط این واحد تولیدی کسب شده است ؛این درحالی است که در سال 98، این رقم 6 هزار و 115 میلیارد تومان بوده است.

وی افزود: شرکت فولاد هرمزگان طبق دستورالعمل وزارت صمت، موظف به تامین نیازهای داخلی از طریق بورس کالا بود ، لذا این شرکت 820 هزار تن فولاد در بورس کالا عرضه نمود  که حدود ۳۰ درصد بیشتر از دستورالعمل وزارت صمت عرضه شد . پیش بینی می شود این شرکت حدود ۵ هزار ۴۰۰ میلیارد تومان سود ناخالص را به همراه داشته باشد و سود هر سهم (EPS) حدود ۲۱۵ تومان باشد که امیدواریم این روند در سال جاری تداوم داشته باشد و شرکت مسیر تعالی خود را با قوت پیش ببرد.

ارزانی به بومی سازی قطعات وتجهیزات انجام شده در کمیته های بومی سازی شرکت فولاد هرمزگان هم پرداخت و توضیح داد: با همکاری شرکت های دانش بنیان و متخصصان شرکت فولاد مبارکه بیش از 60 قطعه استراتژیک این شرکت بومی سازی شده است که منجر به صرفه جویی ارزی حدود 7 میلیون دلاری در سال 99 شده است. همچنین  در بحث محصولات جدید توانستیم دو محصول جدید متناسب با نیازهای صنایع سنگین کشور را تولید کنیم.

مدیرعامل فولاد هرمزگان به دریافت تندیس صادرکننده نمونه استان هرمزگان برای پنجمین سال متوالی اشاره کرد و گفت: تندیس رعایت حقوق مصرف کنندگان برای سومین سال متوالی در کشور و تندیس رضایت مشتریان برای دومین سال متوالی در کشور، افتخارات دیگری بود که فولاد هرمزگان در سال 1399 بدست آورد.

وی اضافه کرد: این شرکت همچنین تقدیرنامه چهارستاره تعالی سازمانی را از سازمان مدیریت صنعتی دریافت کرد که افتخار مهمی برای فولاد هرمزگان محسوب می شود.

ارزانی به کسب موفقیت تولید محصول برتر تحقیق و توسعه کشور اشاره کرد و گفت: براساس انتخاب ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری صنعت ، معدن و تجارت درسال 99، ساخت پایلوت محصول سامانه آب شیرین کن جذبی دو مرحله ای با مکانیزم بازیافت داخلی جرمی و حرارتی، معرفی شده توسط فولاد هرمزگان به عنوان محصول تحقیق و توسعه برتر واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی کشور در سال 99 انتخاب شد .

 مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه با تاکید بر حمایت از طرح های مطالعاتی و دانش محور که تاثیرات مثبتی در بهره وری تولید و صنعت دارند  اظهار داشت : در سال99 پروژه کاهش مصرف الکترودگرافیتی فولاد هرمزگان ، در هفتمین همایش جایزه بهره وری معادن و صنایع معدنی ایران ، از بین 79 پروژه به عنوان پروژه برتر انتخاب شد .

همچنین کسب نشان ویژه ارتباط موثر با ذینفعان و ایزوهای 45000 ، 14000،10002

10004 ،در سطح شرکت از دیگر افتخارات شرکت فولاد هرمزگان در سال 99 بود.

وی در ادامه گفت: کسب لوح تقدیر در مورد رفع تعهدات ارزی توسط بانک مرکزی و کسب 4 عنوان برتر توسط واحد روابط عمومی در جشنواره انتشارات روابط عمومی ها از دیگر افتخارات این واحد صنعتی در سال 99 است.

وی درپایان به ایفای مسئولیت اجتماعی فولاد هرمزگان در یک سال اخیر با شیوع کرونا پرداخت و گفت: شرکت فولاد هرمزگان با پایبندی به رسالت اجتماعی خود ، علاوه بر تامین تجهیزات پزشکی برای مراکز درمانی بندرعباس ، در حوزه تامین اکسیژن مایع استان هرمزگان و استانهای همجوار و تامین اقلام بهداشتی نظیر ماسک و مایع ضدعفونی مورد نیاز سازمانهای استان در حوزه کارکنان و خانواده های محترم آنها نیز اقدامات بی نظیری را  انجام داده است 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها