موج
کدخبر : ۳۷۰۴۵۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370459

در 11 ماهه سال 99 انجام شد:

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان از رشد 33 درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالا در بنادر غرب استان هرمزگان در 11 ماهه سال جهش تولید خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، قاسم عسکری نسب مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون، در مجموع چهار میلیون و 822 هزار و 264 تن انواع کالا در بندرلنگه و بنادر وابسته به آن تخلیه و بارگیری شده است.

عسکری نسب افزود: از مجموع عملیات تخلیه و بارگیری انجام شده، دو میلیون و 322 هزار و 342 تن به فرآورده های نفتی اختصاص دارد و همچنین دو میلیون و 501 هزار و 359 تن کالا‌های غیر نفتی از جمله میوه و تره بار، خشکبار، مواد معدنی و مصالح ساختمانی به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است که رشدی 33 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان می دهد.

عسکری نسب احداث پایانه صادراتی مواد معدنی برای بارگیری محموله های صادراتی نگهداری شده و ساخت پنج فروند رمپ بتنی و خاکی در راستای تسهیل در روند تخلیه و بارگیری و پهلوگیری همزمان پنج فروند شناور بارج، یدک کش و لندینگ کرافت و همچنین ارائه خدمات ۲۴ ساعته و دعوت از تجار و صاحبان کالا و جذب صادرکنندگان و همچنین راه اندازی بنادر شهرستان پارسیان از جمله بندر شیوء و انرژی بر را از عوامل رشد 33 درصدی تخلیه و بارگیری انواع کالا در بنادر غرب استان عنوان کرد.

گفتنی است اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه به عنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان و پایتخت ترانزیت کشور با پوشش بر 10 بندر تجاری و مسافری و نظارت بر ۴۶ سازه دریایی از انتهای محدوده شهرستان بندرخمیر تا ابتدای حوزه استحفاظی استان بوشهر و پشتیبانی نیمی از جزایر کشور، همچنین در برگیری 600 کیلومتر مرز دریایی از نقاط مهم مدیریت بر سواحل کشور است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها