موج
کدخبر : ۳۷۰۴۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370455

هاشم علایی خبر داد:

مدیر کل استاندارد استان اردبیل گفت: تولید، نگهداری، خرید و فروش طلای فاقد حک عیار750 و کد شناسایی معتبر، غیر قانونی است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، هاشم علایی ، مدیر کل استاندارد استان اردبیل با اعلام اجباری بودن کد شناسایی استاندارد مصنوعات طلا ، از مردم خواست مصنوعات طلا با حک عیار 750 و کد شناسایی معتبر خریداری کنند گفت: بر اساس مقررات سازمان ملی استاندارد ایران، تولید، نگهداری، خرید و فروش طلای فاقد حک عیار750 و کد شناسایی معتبر، غیر قانونی است.

وی با درخواست از خریداران برای دقت و توجه در خرید طلا با کد شناسایی معتبر، افزود: در هنگام خرید با اخذ فاکتور حاوی مشخصات طلا، از قبیل وزن دقیق، عیار، کد سازنده، و در صورت داشتن جواهر، وزن و نام دقیق آن و همچنین مهر و امضای فروشنده از کیفیت و کمیت طلا و جواهر خریداری شده اطمینان پیدا کنند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل تصریح کرد: شهروندان در هنگام خرید باید توجه داشته باشند که حتما حک عیار 750 ، یک حرف لاتین نشانگر استان محل ساخت و کد شناسایی که شماره سری است، بر روی هر مصنوع طلا درج شده باشد.

علایی همچنین بیان کرد: عدم درج هر یک از موارد فوق بر روی یک مصنوع طلا، نشانه غیر استاندارد بودن و در نتیجه غیرمنطبق بودن عیار و کیفیت پایین طلا است.

وی گفت: مردم می توانند با ارسال کدشناسایی درج شده بر روی طلا به همراه حرف بزرگ انگلیسی G به شماره 10001517 از اصالت این کد و مشخصات مصنوع طلای مورد نظر اطمینان حاصل کنند.

مدیر کل استاندارد استان اردبیل به این نکته نیز اشاره کرد که اکیپ های بازرسی مشترک با حضور نمایندگان اداره کل تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه طلا فروشان  و این اداره کل، امور مربوط به نظارت هر چه بیشتر بر بازار طلا را به صورت مستمر و دوره ای انجام می دهند.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها