موج
کدخبر : ۳۷۰۴۴۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370445

دادخدا سالاری خبرداد :

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از تشکیل ۵ پرونده قضایی در حوزه اخلال در تامین نیاز‌های اساسی مردم و احتکار در کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در گفتگو با خبرنگاران با بیان این خبر  و لزوم پیگیری و توجه مدیران به تامین نیازهای اساسی مردم در روزهای پیش رو اظهارداشت : این ۵ پرونده مربوط به عاملان و متهمان اصلی در زمینه اخلال در تهیه و توزیع اقلام اساسی است که با عنوان اخلال در روند تامین نیاز‌های اساسی مردم و احتکار در این دادستانی تشکیل شده و در حال رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: یکی از اولویت‌های اساسی قوه قضاییه توجه به حوزه بازار و لزوم حفظ حقوق عامه است.

سالاری با بیان اقدامات دادستانی کرمان عنوان داشت: دادستانی کرمان با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، رصد ویژه وضعیت بازار و ترک فعل‌های انجام شده در تأمین کالا‌های مورد نیاز را مورد توجه قرار داده است.

سالاری با تاکید بر لزوم پاسخگو بودن مدیران در تنظیم بازار بیان داشت : کار شناسایی و برخورد با دلالان و سوداگران بازار کالا‌های اساسی نیز به صورت تخصصی توسط تیم‌هایی از دادستانی کرمان و با همکاری اداره کل اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه ثارالله در دست پیگیری قرار دارد.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان خاطرنشان کرد: معاونت حقوق عامه دادسرای کرمان نیز موضوع بررسی ترک فعل‌های انجام شده در زمینه تنظیم بازار را در دستور کار دارد.

وی گفت: پیرو جلسه منعقده در دفتر ریاست کل دادگستری استان کرمان در جهت اجرایی کردن دستور ریاست قوه قضاییه، کار توزیع کالا‌های اساسی از جمله مرغ با پشتیبانی قضایی آغاز شده است.

وی بابیان وظایف دستگاهها در تامین و توزیع کالاهای اساسی مردم اذعان کرد: سازمان جهاد‌کشا‌ورزی وظیفه تامین و سازمان صمت وظیفه توزیع مرغ موردنیاز مردم را برعهده دارند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها