موج
کدخبر : ۳۷۰۴۳۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370438

متاسفانه امسال نیز شاهد مصدومیت تعدادی از شهروندان در شب چهارشنبه سوری بودیم که جبران این خسارتها برای آسیب دیدگان سخت خواهد بود.

حمید رضا رحیمی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اعلام این خبر که متاسفانه باز هم امسال شاهد مصدومیتهایی ناشی از عدم رعایت موارد اعلام شده در چهارشنبه سوری بودیم.

به گزارش خبرگزاری موج خراسان رضوی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۱۴ نفر بر اثر حوادث چهارشنبه سوری امسال در استان خراسان رضوی دچار سوختگی و مصدومیت شدند.

حمید رضا رحیمی افزود: این  تعداد مربوط به امدادرسانی اورژانس ۱۱۵ به آسیب دیدگان حوادث چهارشنبه مستقر در استان خراسان رضوی بوده است.

وی اضافه کرد: هفت نفر از این تعداد توسط اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی منتقل و هفت نفر دیگر به صورت سرپایی در محل حادثه مداوا شدند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: سوختگی، جراحت در سر، صورت و دست و پا، قطع انگشت  و آسیب به چشم بیشترین مصدومیت های رخ داده در این افراد بوده است.

رحیمی افزود: طی این مدت ۲ حادثه از استان خراسان شمالی مربوط به شهرهای بجنورد و اسفراین و پنج حادثه از استان خراسان جنوبی نیز  گزارش شده است که توسط اورژانس ۱۱۵ امداد رسانی شده است.

مصدومین و خسارات چهارشنبه سوری مشهد

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد نیز در این باره گفت:  ٥٢ عملیات مرتبط با چهارشنبه سوری در سطح شهر مشهد توسط آتش نشانان انجام شد.

 آتشپاد مسعود ظهوریان افزود:وقوع انفجار در بلوار شهید فکوری و مصدومیت شدید یک جوان از مهمترین این حوادث بود.

وی اضافه کرد:همچنین  به تعدادی از خودروهای آتش نشانی نیز آسیب وارد شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی مشهد گفت: روز گذشته بیش از ۱۰۰ آتش نشان در ۲۷ نقطه شهر از مشهد مستقر شده بودند.

هزار و ٨٠٠ آتش نشان در ٥٣ ایستگاه در کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد خدمت‌رسانی می کنند.

با توجه به اعلام آخرین آمار از مصدومیت چهارشنبه سوری آخر سال  که ١٨٩۴ نفر بوده است و نسبت به سال گذشته این عدد ١۴۶٨ نفر افزایش داشته، میزان مصدومیت در خراسان نسبت به سال گذشته پایین تر بوده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها