موج
کدخبر : ۳۷۰۲۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370269

پس از سال ها تنش آبی و در آستانه نوروز؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان از پایان تنش آبی در سه منطقه حاجی آباد در آستانه سال جدید و نوروز 1400 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، امین قصمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان اظهار داشت: شهر فارغان و دو روستای مزرعه و طاشکوئیه طی سال های گذشته به دلیل خشک شدن چاه ها، با مشکل جدی آب مواجه بودند که با برنامه ریزی و اجرای طرح های در دستور کار توانستیم چالش کم آبی این مناطق را در آستانه نوروز مرتفع کنیم.

وی با بیان اینکه تامین آب مناطق دور دست بویژه روستاها با اولویت و جدیت دنبال می شود، گفت: با رفع مشکل آب این مناطق وضعیت آب شهرستان حاجی آباد به نقطه مطلوبی رسیده که امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم توسعه شبکه آب رسانی را به دیگر مناطق به پایان برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان به جزئیات اجرای طرح آبرسانی به مناطق یاد شده اشاره کرد و افزود: پروژه آبرسانی به شهر فارغان و مزرعه  با اعتباری بالغ بر 20میلیارد ریال اجرا شده است.

قصمی تصریح کرد: در اجرای این طرح، یک حلقه چاه جدید حفر، هفت هزار و 100 متر لوله گذاری، 400 متر شبکه برق و یک مخزن 100 متر مکعبی احداث شده است.

وی همچنین از آبرسانی به روستای طاشکوئیه خبر داد و افزود: آب و فاضلاب هرمزگان برای تامین و رفع مشکل دائمی آبشرب این روستا در بلند مدت، یک حلقه چاه جدید به عمق ۲۱۰ متر در دشت طاشکوئیه حفاری و عملیات اجرایی شامل احداث ۱۰ کیلومتر خط انتقال، تجهیز چاه، احداث موتورخانه و احداث شبکه برق با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال اجرا کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب هرمزگان ابراز امیدواری کرد و گفت:  اجرای این طرح ها آغازی برای رفع مسئله آب شهرستان حاجی آباد در شمال هرمزگان باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها