موج
کدخبر : ۳۷۰۱۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-370166

یدالله موحد:

رییس کل دادگستری استان گفت :کرمان فعال‌ترین استان در امر مبارزه با مواد مخدر است که اعداد و ارقام و تعداد شهدا و ظرفیت‌های استفاده از دستگاه انتظامی و قضائی آن را نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، یدالله موحد، رییس کل دادگستری استان کرمان در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان گفت: در استان کرمان ۴۵۰ مرکز ماده ۱۵، ۳ مرکز ماده ۱۶ داریم و مرکز زنان در کرمان اخیرا راه اندازی شده است.

وی افزود : همه باید بدانند که استان کرمان علاوه بر هزینه های مادی، سرمایه اجتماعی زیادی در زمینه مبارزه با مواد مخدر از دست داده است و هیچ جای کشور به اندازه ی استان کرمان مبارزه انجام نمی دهند و باید استان کرمان به عنوان نماد مبارزه با مواد مخدر در دنیا مطرح شود .

موحد با تاکید بر لزوم تکمیل چرخه درمان معتادین خاطر نشان کرد :چرخه درمان معتادان باید به صورت کامل اجرا شود و زمانی که فرد بهبود یافته در سطح جامعه با اقبالی مواجه نمی‌شود، دوباره به وضع سابق بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: برای مراقبت‌های بعد از خروج افراد از اردوگاه‌ها، وظایفی تعیین شده که باید اجرایی شوند.  

موحد گفت: کرمان فعال‌ترین استان در امر مبارزه با مواد مخدر است که اعداد و ارقام و تعداد شهدا و ظرفیت‌های استفاده از دستگاه انتظامی و قضائی آن را نشان می دهد. هیچ جای کشور و دنیا این حجم مقابله را ندارد اما متاسفانه به جای اینکه نماد مبازه باشد به شکل دیگری دیده می‌شود.

زینی وند، استاندار کرمان نیز در این نشست با قدردانی از کلیه عوامل دخیل درمبارزه با مواد مخدر افزود : اعتیاد بیماری بازگشت‌پذیر پیچیده‌ای است که باید متناسب با آنها برنامه داشت.

زینی‌وند تاکید کرد : باید به سازمان‌های مردم نهاد میدان داده شود و سازمان‌های مردم نهاد طرح‌های کارشناسی و نوآورانه خود را برای امر پیشگیری در اعتیاد و مقابله با رویکرد اجتماعی ارائه دهند.

استاندار کرمان لزوم گسترش مراکز ماده 16 را مطرح و گفت: تقاضای ایجاد چهار مرکز  ماده ۱۶ در استان را داده‌ایم.

وی با بیان اینکه چرخه درمان معتادان باید به صورت کامل تعریف و اجرا شود، افزود: نباید معتاد بهبود یافته را رها کرد بلکه کارهای حمایتی آن باید تا مدت‌ها بعد در جامعه ادامه پیدا کند.

براساس این گزارش، فاطمه‌السادات حسینی مدیرکل امور زنان و خانواده استانداری نیز  در این جلسه از طرح یاریگران زندگی نام برد و گفت: این طرح در 13 استان با همکاری معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری اجرا می‌شود که 10 منطقه کرمان باید این طرح اجرا شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها