موج
کدخبر : ۳۶۹۹۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369943

محمد نوزری خبر داد:

استاندار ایلام با اشاره به اینکه توسعه استان خط قرمز است، گفت: مواظب باشیم عادی انگاری کرونا در ایام نوروز، سال نو را بر کام ما تلخ نکند و رسانه ها کمپین نه به چهار شنبه سوری، نه به پنجشنبه و جمعه آخر سال، نه به سفر نه به چادر زدن و غیره تشکیل دهند.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام،محمد نوزری استاندار ایلام در نشست شصت و یکم ستاد استانی کرونا افزود:مردم  در این شرایط کرونایی به ایلام سفر نکنند و ما مردم مهمان نوازی هستیم اما هیچگاه از کرونا استقبال نمی کنیم وهیچ برنامه ای برای پذیرایی از مسافران نوروزی نداریم.

وی با بیان اینکه چادر زدن تا پایان تعطیلات نوروزی در مناطق مختلف استان ممنوع است، اظهار داشت:مهار کرونا و کنترل بازار دو وظیفه مهم فرمانداران است و ابراز و لطف و محبت ایلامیان را با تلاش مضاعف در راستای استیفای خواسته ها و مطالبات آنان جبران خواهم کرد.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه تاکنون سه موج کرونا را پشت سر گذاشته ایم، موج اول در اردیبهشت ماه،موج دوم در تابستان و موج سوم در آبان ماه پاییز غم انگیزی رقم زد و در این شرایط بحرانی کام بسیاری از همشهریان تلخ شد وعزیزان زیادی از دست رفت،تصریح کرد:شکل گیری هر سه موج را غفلت از کرونا، عادی انگاری کرونا و کم رنگ شدن اجرای مصوبات و پروتکل های بهداشتی بوده و قطعا جلوگیری از شکل گیری موج چهارم کرونا نیازمند همکاری مسئولان و همراهی مردم است.

نوذری خاطرنشان کرد: هم اکنون ایلام در داخل یک مستطیل خطر کرونا از ۴ گوشه از سمت عراق، خوزستان، کرمانشاه و لرستان قرار گرفته که نیازمند توجه لازم است.

وی با بیان اینکه مرز مسافرتی مهران یک هفته دیگر تعطیل است گفت: مرز مهران، بازارچه و مبادی ورودی خوزستان و دیگر استان ها می بایست به شدت کنترل شود.

استاندار ایلام به ایام پیش رو و پایان سال و تعطیلات نوروزی  اشاره و خواستار آماده باش تمام عوامل ستاد کرونای استان و شهرستان ها شد و گفت: در این ایام از سانه ها تقاضا دارم با تشکیل کمپین؛ نه به چهار شنبه سوری، نه به پنجشنبه و جمعه آخر سال نه به سفر، نه به چادر زدن و غیره در جهت اقناع سازی افکار عمومی برای رعایت پروتکل های بهداشتی تلاش کنند.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا با عنوان این مطلب که ما مردم مهمان نوازی هستیم اما هیچگاه از کرونا استقبال نمی کنیم، تاکید کرد: در این شرایط کرونایی هیچ برنامه ای برای پذیرایی از مسافران نوروزی نداریم.

وی تصریح کرد: در این ایام مسافران به ایلام سفر نکنند و ایلامیان ساکن دیگر استان ها هم با توجه به شرایط کرونا تا حد امکان به استان سفر نداشته باشند اما در صورت ورود به استان باید تست شوند.

استاندار ایلام دلیل خیز کرونا در هر منطقه عدم اجرایی شدن مصوبات و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مسولان و مردم عنوان کرد و گفت: در این شرایط اهتمام فرمانداران در دو وظیفه تنظیم بازار و معیشت مردم و مهار کرونا خلاصه می شود.

نوزری با اشاره به اینکه مواظب باشیم عادی انگاری کرونا در ایام نوروز، سال نو را بر کام ما تلخ نکند،خاطرنشان کرد: شیوع و گردش کرونا در همه جای کشور و استان وجود دارد، سهل انگاری عواقب پشیمان کننده ای در پی خواهد داشت.

وی در ادامه راه مهار کرونا وحدت و همدلی مردم و مسئولان و ایجاد هم افزایی در اجرای مصوبات ستاد کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی عنوان کرد و گفت: در این راستا نقش امام جمعه ایلام در ایجاد وحدت و همدلی در استان محوری است.

وی از اهتمام و دلسوزی امام جمعه در امور مختلف به ویژه در بحث کرونا و کمک های مومنانه تشکر کرد و گفت: وجود شخصیت فرهیخته حاج آقا کریمی تبار برای استان یک نعمت است.

استاندار ایلام گفت: در این پایان سال از مردم عزیز ایلام تقاضا دارم با سفر نرفتن و با نه گفتن به چهار شنبه سوری، نه به پنجشنبه و جمعه آخر سال، نه به اجتماعات، نه به چادر زنی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از سلامت خود در ایام پیش رو و تعطیلات نوروزی مراقبت کنند.   

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها