موج
کدخبر : ۳۶۹۷۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369770

مجتبی حمزه نژاد خبرداد:

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان عنوان کرد: امروز در بیشتر نقاط استان وزش باد نسبتاً شدید و گردوخاک باعث ناپایداری وضعیت جوی و دریایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، مجتبی حمزه نژاد کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهار داشت: در بیشتر نقاط استان به ویژه مناطق شرقی وزش باد نسبتاً شدید پیش بینی می‌شود که در پاره‌ای نقاط با گرد و خاک و کاهش میدان دید افقی همراه است.

مجتبی حمزه نژاد افزود: در کلیه مناطق دریایی استان، دریا نسبتاً مواج است، سرعت وزش باد شمال غربی طی ساعات بعد از ظهر در جزایر غربی استان و تنگه هرمز گاهی به بیش از ۴۵ کیلومتر در ساعت و ارتقاع موج به محدوده ۱۸۰ سانتیمتر می‌رسد.

وی گفت: از صبح یکشنبه از میزان سرعت باد در محدوده تنگه هرمز کاسته می‌شود، اما در جزایر غربی استان تا ظهر یکشنبه دریا مواج است.

حمزه نژاد افزود: روز دوشنبه شرایط جوی و دریایی نسبتاً پایداری در استان پیش بینی می‌شود.

کارشناس هواشناسی گفت: از لحاظ دمایی از فردا تا اواسط هفته جاری کاهش ۱ تا ۲ درجه‌ای دما در طول روز پیش بینی می‌شود.

 

وی توصیه کرد با توجه به مواج بودن دریا و ناایمن بودن تردد‌های دریایی، شناور‌های سبک از تردد دریایی خودداری نمایند و تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد.

حمزه نژاد گفت: همچنین کشاورزان با توجه به وزش باد شدید در مناطق شرقی استان تمهیدات لازم برای محافظت از سازه‌های سبک گلخانه‌ای انجام دهند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها