موج
کدخبر : ۳۶۹۶۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369690

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی:

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ما نخستیم مجلسی هستیم که انقلابی نام گرفته ایم، گفت: علتی که به نظرم حضرت آقا عنوان مجلس انقلابی را به مجلس شانزدهم دادند این است که در این مجلس، سه گروه دور هم جمع شدند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، علی نیکزاد ،  نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی پنج‌شنبه ۲۱ اسفندماه در دیدار با نماینده‌ ولی فقیه در استان همدان، با اشار به اینکه ما نخستیم مجلسی هستیم که انقلابی نام گرفته ایم، اظهار کرد: علتی که به نظرم حضرت آقا عنوان مجلس انقلابی را به مجلس شانزدهم دادند این است که در این مجلس، سه گروه دور هم جمع شدند.

وی اضافه کرد: گروهی از این افراد، جوانان گام دوم انقلاب و افرادی صاحب فکر و اندیشه هستند، گروهی دیگر افرادی هستند که کارهای اجرایی سنگین مانند وزارت و مدیریت اجرایی انجام دادند و گروهی دیگر افرادی هستند که کارهای بزرگی انجام دادند و چند دوره نماینده مجلس بودند. 

وی با بیان اینکه این عنوان، برای بنده سنگین است چراکه ما نخستین مجلسی بودیم که این لقب را دریافت کردیم، خاطرنشان کرد: ما در هیئت رئیسه خادم مردم هستیم و همواره دغدغه ما این بود که چگونه نوکری مردم را انجام دهیم.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی در رابطه با مسائل فرهنگی، مطرح کرد: تا زمانی که فرهنگ درست نشوند بعید است شهید سلیمانی‌ها را داشته باشیم و تمام تلاش ما این است که در تمام عرصه‌ها فعال باشیم.

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: در سال ۱۴۰۰ بانک‌ها مکلف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد برای امر مسکن تسهیلات ارائه دهند.

نیکزاد خاطرنشان کرد: هر کمیسیونی در مجلس، کارهای خود را اولویت‌بندی کرده و در راستای آن تلاش می‌کند.

وی در رابطه با اقدامات ارزی مجلس، توضیح داد: ارز ۴۲۰۰ تومانی برای مردم ارزانی نیاورده و در جای خود هزینه نشده بود، حتی در مواردی مشاهدی شد که تورم کالاهای اساسی بیش از کالاهای غیراساسی بود که با ارز آزاد معامله می‌شد.

نیکزاد با بیان اینکه بانک‌ها مکلف شدند ۳۶۰ هزار میلیارد برای امر مسکن تسهیلات ارائه دهند، گفت: ۲۰ هزار میلیارد در جهت محدومیت‌زدایی و ۱۸ هزار میلیارد در جهت ارائه‌ تسهیلات برای فرزند سوم درنظر گرفته شده‌است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها