موج
کدخبر : ۳۶۹۶۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369678

یکی از مراجع تقلید در پیامی به «همایش بین المللی حضرت ابوطالب حامی پیامبر اعظم(ص)» به بیان نکاتی از ابعاد شخصیتی ایشان پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج قم، متن پیام آیت الله حسین نوری همدانی به شرح زیر است: 

توجه به شخصیت حضرت ابوطالب مقوله مهمی است و فتح البابی برای مبارزه با صهیونیستی است که از همان ابتدا با اسلام مشکل داشت و امروز نیز آنها تلاش می کنند تا مسلمانان را به خود مشغول دارند تا بتوانند اقدامات و برنامه های خود را بدون دردسر پیش ببرند.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: رویه جمهوری اسلامی به دستور امام راحل عدم اختلاف داخلی در بین مسلمانان و تمرکز به دشمن حقیقی است و اگر عکس این مساله رخ داد موجب سوء استفاده دشمنان می شود.

وی خاطرنشان کرد: ما در چهل سال گذشته در جمهوری اسلامی همیشه به دنبال تقریب در بین فرق اسلامی بودیم و همایش بین المللی حضرت ابوطالب نیز با منش امام راحل و مبتنی بر اصل تقریب شکل گرفته است.

وی بیان کرد: حضرت ابوطالب یک شخصیت بسیار مهم است چرا که حضرت عبدالمطلب در زمان وفات وصیت کرد که حضرت ابوطالب کفالت پیامبر را بر عهده بگیرد و حضرت ابوطالب نیز به بهترین شکل از او مراقبت و حمایت نمود.

آیت الله نوری همدانی اضافه کرد: حضرت ابوطالب دارای جایگاه ویژه ای در زمان خود بود و رییس قریش بود و در کنار این مسائل دارای ذوق شعری بالایی بود که اشعاری از وی در حمایت و تایید پیامبر اکرم برجای مانده است.

وی گفت: شجاعت، شهامت و عظمت حضرت ابوطالب در حمایت از پیامبر گرامی اسلام قابل انکار نیست،حمایت وی از پیامبر گرامی اسلام در شعب ابیطالب بسیار ارزشمند بود و این حمایت در حدی بود که حضرت ابوطالب شب ها یکی از فرزندان خود را به جای پیامبر گرامی اسلامی می خواباند.

وی اظهار داشت: وقتی حضرت ابوطالب و حضرت خدیجه به فاصله خیلی کم رحلت کردند پیامبر به شدت محزون شد و کفار نیز بعد از آن نقشه های زیادی برای پیامبر کشیده و فضای مکه برای او ناامن شد و همین مساله سبب واقعه هجرت در نتیجه تنهایی حضرت محمد(ص) شد که این مساله نکات بسیاری در خود جای داده است.

آیت الله نوری همدانی در رابطه با ایمان حضرت ابوطالب گفت: حضرت ابوطالب برای حمایت از جان رسول گرامی اسلام و حفظ جان او تقیه کرد و ایمان خود را مانند اصحاب کهف آشکار نکرد و این تقیه در آن شرایط و از انسان با شهامتی مثل او ارزش بسیار زیادی دارد.

همایش بین المللی حضرت ابوطالب حامی پیامبر اعظم(س) که روز سه شنبه هفته جاری آغاز شده بود، عصر امروز با سخنرانی شخصیت هایی از کشورهای مختلف دنیا و تقدیر از افراد برگزیده در رشته های مختلف در قم به کار خود پایان داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها