موج
کدخبر : ۳۶۹۴۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369492

محمد بدیعی خبر داد:

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از توزیع ورمی کمپوست و گل در ایستگاه های بازیافت اصفهان در آستانه نوروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، محمد بدیعی با اشاره  به فرا رسیدن روزهای پایانی سال و افزایش حجم پسماند های خانگی طبق الگوی سال های گذشته، بیان داشت: شهروندان  با تحویل  پسماند خشک به ایستگاه  های بازیافت می توانند یک بسته 2.5 کیلوگرمی ورمی کمپوست و یک گل دریافت کنند.

وی ادامه داد: به همین منظور دو طرح توزیع گسترده کود ورمی کمپوست و گل در ایستگاه های بازیافت در دستور کار سازمان قرار گرفته است و شهروندان اصفهانی با تحویل دادن پسماندهای خشک به ایستگاه های بازیافت می توانند به انتخاب خود این هدایا را دریافت کنند.

محمد بدیعی در این رابطه توضیح داد: شهروندان با تحویل 11 کیلو پسماند خشک می توانند یک بسته 2.5 کیلوگرمی ورمی کمپوست و یک گل دریافت کنند.

وی در رابطه با ارزش کود ورمی کمپوست برای خاک و رشد گیاهان نیز توضیح داد: کود ورمی کمپوست از جمله مرغوب ترین کودهای آلی است که از نظر محیط زیستی نیز بسیار سالم و بی ضرر بوده و تولید و استفاده از آن می تواند ضمن تأمین نیازهای ضروری گیاه، از آثار مخرب دیگر کودها برای محیط زیست و سلامت بهره برداران نیز جلوگیری کند.

معاون اجرایی سازمان مدیریت پسماند افزود: کود ورمی کمپوست ارائه شده در ایستگاه ها، تهیه شده در کارخانه پردازش پسماند و محصول سازمان است و با رویکرد دوستدار محیط زیست تحت نظارت و کنترل کیفیت دقیق تولید و عرضه می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها