موج
کدخبر : ۳۶۹۴۲۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369429

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان عنوانکرد:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان با اشاره به دلایل تصادفات در زیرگذرها، عنوان کرد: سرعت زیاد و بی توجهی به علائم از دلایل تصادفات است

به گزارش خبرگزاری موج همدان، سرهنگ فرخ جمالی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان با بیان اینکه تصادفات در زیرگذرهای همدان افزایش چشمگیری داشته است، گفت: توقف خودروها پس از برخورد با یکدیگر در محل حادثه مهمترین علت افزایش تصادفات در این معابر است.

سرهنگ فرخ جمالی  ادامه داد: سرعت زیاد رانندگان در زیرگذرها و بی‌توجهی آنها به علائم هشداردهنده پس از تصادف در این معابر از دیگر علل افزایش تصادف در زیرگذرها است.

وی اضافه کرد: رانندگان پس از وقوع حادثه‌های خسارتی کوچک خودرو را از زیرگذر خارج نمی‌کنند در صورتی که در تصادفات خسارتی به ویژه در زیرگذرها نباید توقف داشته باشند و رانندگانی که در مسیر عبور می‌کنند به علت مشاهده نکردن علائم با آنها برخورد کرده و به تصادف زنجیره‌ای منجر می‌شود.

جمالی تصریح کرد: به عنوان مثال روز گذشته -دوشنبه ۱۸ اسفندماه- در خروجی زیرگذر صداوسیما شاهد ترافیک طولانی بودیم در حالیکه رانندگان اگر قادر باشند باید در تصادفات یا بروز نقص فنی خودرو را سریع از زیرگذرها خارج کرده و اگر امکان‌پذیر نبود سریع از علائم هشداردهنده استفاده کنند.  

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان همدان با اشاره به اینکه توصیه می‌شود رانندگان در زیرگذرها با حداقل سرعت حرکت کنند، گفت: متأسفانه به این مورد توجه نمی‌شود بنابراین رانندگان قادر به کنترل وسیله نقلیه خود نیستند.

وی با بیان اینکه امروز در زیرگذر بعثت به علت ترمیم در قسمت میانی چند ساعت محدودیت تردد وجود داشت، اظهار کرد: زیرگذر بعثت دارای دوربین است و دیگر زیرگذرها نیز با همکاری شهرداری دارای دوربین مدار بسته خواهند شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها