موج
کدخبر : ۳۶۹۴۱۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369419

رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی:

رئیس فدراسیون روستایی و بازی های بومی و محلی گفت: اهمیت دادن به خانه های ورزش روستایی باعث افزایش شور و نشاط اجتماعی می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمد تقی امیری خراسانی در  مراسم افتتاح 45 باب خانه روزش روستایی در آذربایجان شرقی اظهار داشت:تجهیز و افتتاح خانه های ورزش روستایی در گام اول و در گام بعدی بهره برداری و بهره وری از این اماکن در راستای برگزاری مسابقات خانه های ورزش روستایی در سطح استان، منطقه و کشور  از اولویت های فدراسیون است.

رئیس فدراسیون روستایی و بازی های بومی و محلی افزود: اهمیت دادن به خانه های ورزش روستایی باعث افزایش شور و نشاط اجتماعی می شود و می توان در آینده از بین این ورزشکاران استعدادیابی کرده و در تیم های ملی شاهد حضور آنها باشیم.
 
تقی کرمی مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی  نیز در این جلسه اظهار داشت: پیشنهاد بنده این است که برای روستاهای بالای 1000 نفر، این طرح را اجرا کنید.
 
وی افزود: همانگونه که تا پایان سال 96 سرانه ورزش روستایی در مقایسه با استان های دیگر بسیار کمتر بود و این امار در خور شأن استان نیست ولی با اقدامات خوب اداره کل ورزش و جوانان استان در سال های اخیر شاهد افزایش این آمار و بهبود سرانه ورزشی روستاهای استان هستیم.

وی گفت: از دهیاران و اداره ورزش و جوانان شهرستانها درخواست می کنم، تعامل و هماهنگی خود را با همدیگر افزایش دهند تا به جایگاه خوبی در ورزش روستایی دست یابیم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی همچنین در مورد اعتبارات مربوط به ورزش روستایی تصریح کرد: دهیاران در موضوع بودجه سالانه، بحث ورزش را حتما لحاظ کنند و برای توسعه آنها برنامه ریزی داشته باشند و با بخشداران و فرمانداران تعامل کنند تا موجب شکوفایی و افزایش سلامتی روستائیان باشیم.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها