موج
کدخبر : ۳۶۹۳۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369386

با حضور ستار هاشمی؛

با حضور معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخستین سایت نسل پنجم تلفن همراه 5G درکیش به بهره برداری رسید.

 

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، تفاهم نامه چهارجانبه ای بین سازمان منطقه آزاد کیش و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ایرانسل با هدف ایجاد پایلوت حمل و نقل هوشمند شهری مبتنی بر شبکه‌های نسل جدید مخابراتی منعقد شده بود که بهره برداری از سایت نسل پنجم موبایل 5G درکیش یکی از مهمترین الزامات اجرای این تفاهم نامه بود.

ایجاد زیرساخت های به روز و کارآمد، کیفیت بخشی به ارتباطات پایدار در کسب و کارها، بهبود شرایط ارتباطی کیشوندان و تحقق ایده شهر هوشمند، با توسعه شبکه فیبر نوری جزیره کیش به طول تقریبی 100 کیلومتر و اتصال فیبر نوری کیش به سرزمین اصلی از طریق تعبیه کابل دریایی با هدف توسعه و تقویت حوزه ارتباطات ثابت و پایدار، از جمله اقدامت زیرساختی مهم سازمان منطقه آزاد کیش در جهت تقویت ارتباطات مخابراتی در سال های اخیر بوده است که بستر لازم برای امکان دسترسی به نسل پنجم تلفن همراه 5G درکیش را نیز میسر می کند.

نشست تخصصی بررسی روند پیشرفت این تفاهم نامه چهارجانبه و ایجاد پایلوت حمل و نقل هوشمند شهری مبتنی بر شبکه ارتباطی 5G هم اینک در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش در حال برگزاری است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها