موج
کدخبر : ۳۶۹۲۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369281

وزیر آموزش و پرورش در تبریز:

وزیر آموزش و پرورش تحول در آموزش و پرورش را مشروط بر تحوّل نیروی انسانی دانست و گفت:باید بر توان و پتانسیل خود اتکا کنیم و از همه توانایی‌های خود، حداکثر بهره را ببریم.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محسن حاجی میرزایی در اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی که در محل باشگاه فرهنگیان تبریز برگزار شد، اظهار داشت: هیچ نهادی بالقوه‌تر از آموزش و پرورش نیست.

وزیر آموزش و پرورش دستگاه تعلیم و تربیت را رکن اصلی آموزش کشور دانست و خاطرنشان کرد: اهداف نظام و آرمان امام(ره) و انقلاب در این نهاد به انجام می‌رسد.

وی تصریح کرد: باید گفتمان خود را معطوف به مسائل مهم آموزش و پرورش کنیم.

حاجی میرزایی تحول در آموزش و پرورش را مشروط بر تحوّل نیروی انسانی دانست و افزود: باید بر توان و پتانسیل خود اتکا کنیم و از همه توانایی‌های خود، حداکثر بهره را ببریم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به بحران کرونا در امر آموزش، یادآور شد: این پیشامد، توجه مردم به آموزش و پرورش و تلاش‌های معلمان و فرهنگیان را بیشترو شفاف‌تر کرده است.

وی تصریح کرد: کرونا یک جهش را رقم زد و ما باید راهبران این جهش باشیم.

حاجی میرزایی تغییر و تحوّل با کیفیت را وابسته به معلم دانست و گفت: تحوّل در آموزش و پرورش، تنها با ارتقای صلاحیت‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای منابع انسانی، محقق می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش همچنین در نشست با دانش آموزان منتخب آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که کرونا همه مناسبات جمعی را تحت تأثیر قرار داده و به آموزش ضربه اساسی زده است، افزود: تلاش ما این است که جلوی افت آموزش را در تأثیرپذیری از شرایط شیوع کرونا را بگیریم.

وی با بیان این‌که فضای مجازی در کنار همه تهدیدات خود، فرصت‌های طلایی نیز ایجاد کرده است، افزود: ما باید در عرصه فضای مجازی خودمان را تقویت کنیم؛ چرا که آینده در این فضا اتفاق می‌افتد.

به گفته وزیر آموزش و پرورش، تعادل‌های جدیدی که بعد از کرونا شکل می‌گیرد باید با کیفیت مطلوب و برنامه‌ریزی انجام شده توسط ما شکل بگیرد.

حاجی میرزایی همچنین تاکید کرد: نگرش ما به مقوله تعلیم و تربیت باید تغییر کند، ما در آموزش، با انباشت اطلاعات مواجه بودیم که در حال تغییر آن هستیم .

وی خاطرنشان کرد: سند تحول بنیادین براى سمت و سو دادن به این نظام آموزشی است و هدف، تربیت دانش آموزان خلاق و جامعه پذیر و آینده ساز است .

وزیر آموزش و پرورش با یادآوری این‌که همه مفاهیم درسی ذیل تربیت است، گفت: هر مدرسه کانونى است برای فهمیدن، هر درس موضوع یک سنجش است.

حاجی میرزایی با بیان این که شبکه شاد و تلویزیون ابزارهای در دستان معلم است، تصریح کرد: نقش معلم در جامعه قابل کاهش و حذف شدن نیست.

وزیرآموزش و پرورش اظهارکرد: آموزش و پرورش سامانه‌های زیادی دارد که در حال تجمیع آنها در یک سامانه جامع هستیم .

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها