موج
کدخبر : ۳۶۹۲۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369267

مدیرگروه آموزش و ارتقاء سلامت مرکز بهداشت قم گفت: افزایش تعداد کودکان مبتلا به ویروس کرونا هشداری برای شیوع کرونای انگلیسی است و اصحاب رسانه باید با افزایش هشدارها،‌ حساسیت مردم را افزایش دهند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدتقی سلطانی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی، افزود: ۱۱ هزار و ۶۴۹ نفر که در تماس با موارد مثبت بوده‌اند، در این طرح ره‌گیری شده‌اند؛ از تعداد پنج هزار و ۶۴۴ نفر تست کرونا گرفته شده که تست ۲۸۰ نفر از آن‌ها مثبت بوده است.

به گفته وی، بعضی از این افراد یا علایم نداشته و یا علایم خفیف داشته و از بیماری خبر نداشتند.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کردیم که در هفته سوم بهمن‌ماه مجددا شاهد پیک چهارم شیوع کرونا باشیم، ولی به دلیل اقدام جمعی و کار تیمی بین گروه‌های بسیجی، هلال‌احمر، سپاه و مرکز بهداشت در طرح شهید سلیمانی، همچنان وضعیت قم آبی است.

سلطانی تصریح کرد: هر زمان عادی انگاری اتفاق افتاده و محدودیت‌ها برداشته شده مجددا چند هفته بعد با پیک شدید و آمار بالا مواجه شدیم و هر زمان دستورالعمل‌ها رعایت و محدودیت‌ها اجرایی شده، شاهد کاهش آمار بیماری و حتی صفر شدن موارد فوتی بودیم.

وی گفت: در این طرح ۸۴ هزار و ۵۸۶ بازدید انجام شده که ۱۱ هزار و ۱۹۹ اخطار کتبی صادر و ۱۴۹ مورد نیز پلمب شده است.

وی افزود: ۹ هزار و ۴۵۴ بسته معیشتی، سه هزار و ۶۳۰ مورد بسته بهداشتی و حدود یک میلیارد تومان کمک‌هزینه بین نیازمندان در قالب طرح شهید سلیمانی توزیع شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها