موج
کدخبر : ۳۶۹۲۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369215

رئیس اتاق اصناف استان البرز گفت: برای تامین روغن جامد با کمبود مواجه هستیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، بهروز حصاری، رئیس اتاق اصناف استان البرز،  با بیان اینکه در ایام پایانی سال عمده فعالیت اتاق اصناف در خصوص نظارت بر توزیع کالاهای تنظیم بازار ی است، گفت: در حال حاضر اقلامی از جمله روغن، برنج تایلندی، شکر و مرغ در سطح قابل توجهی با قیمت دولتی در سطح استان توزیع می‌شود.

رئیس اتاق اصناف استان البرز افزود: هم اکنون روغنی که در استان توزیع می‌شود، روغن مایع و سرخ کردنی است اما در تأمین روغن جامد با کمبود مواجهیم. روغن مایع مورد مصرف خانوار در بخش صنف و صنعت در حال توزیع است و هیچ کمبودی در تامین آن وجود ندارد.

این مقام مسؤول در خصوص جلوگیری از ازدحام در صفوف توزیع مرغ در سطح استان با توجه به شیوع کرونا، بیان کرد: طی نشستی با حضور معاون اقتصادی استاندار البرز در استانداری، برای جلوگیری از ازدحام در صفوف مرغ دولتی ، قرار شد مرغ به شکل مویرگی در واحدهای صنفی سطح  شهرستان‌های استان  توزیع و به شهروندان عرضه شود.

وی یادآور شد: با افزایش مراکز توزیع مرغ، ازدحام کمتر و قیمت‌ها متعادل خواهد شد. اگرچه قیمت مرغ به کمتر از ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان نم‌رسد اما قیمت‌های بالاتر مرغ تعدیل و به قیمت دولتی نزدیک خواهد شد.

حصاری میزان مرغ مورد نیاز روزانه استان را حدود ۲۵۰ تن اعلام کرد و افزود: تا روز گذشته روزانه ۱۲۰ تن و به میزان ۵۰ درصد مصرف مورد نیاز روزانه، مرغ در استان توزیع شده  که با دستور استاندار البرز و  پیگیری‌های صورت گرفته، سهمیه مرغ استان البرز در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه سرانه سالانه مصرف مرغ برای هر نفر ۲۵ کیلوگرم است، اضافه کرد: این میزان با توجه به ضریب جمعیتی استان البرز، نیاز روزانه مرغ استان را مشخص می‌کند که حدود ۲۵۰ کیلوگرم منطقی به نظر می‌رسد.

رئیس اتاق اصناف البرز یادآور شد: شهروندان محترم نگران نباشند و بیشتر از نیازشان مرغ خریداری نکنند؛ میزان مرغ مورد نیاز استان برای شب عید تأمین می‌شود و قطعا قیمت‌ها متعادل خواهد شد.

وی با اشاره به طرح تشدید نظارت بر اصناف، بر ضرورت تعدیل قیمت‌ها در بازار شب عید تاکید کرد و افزود: برخورد قهری با واحدهای صنفی تنها چاره کار نیست و به نتیجه مطلوب نمی‌رسیم و باید میزان عرضه و تقاضا را متعادل کنیم و تلاش می‌کنیم با تزریق سهمیه‌های بیشتری قیمت‌ها را به سمت تعادل ببریم.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها