موج
کدخبر : ۳۶۹۱۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369156

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد؛

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد بر لزوم رعایت هنجارها و قوانین حاکم بر جامعه توسط اقشار مختلف جامعه به ویژه وکلا به عنوان نخبگان جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: وظیفه مرجع قضایی حمایت و اجرای قوانین و هنجارهای حاکم بر جامعه است و در این راه هیچگونه مماشاتی به فرد و یا گروهی ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، مجید کارگران بافقی رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد با اشاره به نقش نظارتی کانون وکلا گفت: نظارت و مطالبه گری درون مجموعه ای باید سرلوحه فعالیت های کانون وکلا باشد.

وی در بازدید از کانون وکلای دادگستری استان یزد با بیان اینکه وکیل و قاضی دو بال تحقق عدالت در جامعه هستند گفت: نظارت درون سازمانی از جمله مولفه های موفقیت هر سازمان و مجموعه ای است.

وی افزود: کانون وکلا باید به عنوان مرجع نظارتی بر فعالیت وکلا با مطالبه گیری و نظارت بیشتر حافظ منافع مادی و معنوی وکلا در جامعه باشد.

کارگران بافقی تصریح کرد: کانون وکلا باید از یک سو حافظ منافع وکلا و از سوی دیگر حامی آبرو و اعتبار این قشر در سطح جامعه باشد.

وی بر لزوم رعایت هنجارها و قوانین حاکم بر جامعه توسط اقشار مختلف جامعه به ویژه وکلا به عنوان نخبگان جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: وظیفه مرجع قضایی حمایت و اجرای قوانین و هنجارهای حاکم بر جامعه است و در این راه هیچگونه مماشاتی به فرد و یا گروهی ندارد.

رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب شهرستان یزد از دیده شدن به عنوان یکی از چالش های حوزه وکالت یاد کرد و اضافه کرد: متاسفانه برخی از وکلا از برخی پرونده ها جهت دیده شدن استفاده می کنند و در این مسیر از هیچ اقدامی فروگذاری نمی کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها