موج
کدخبر : ۳۶۹۱۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-369126

با هدف ارتقای کیفیت زندگی و افزایش زیست پذیری صورت می گیرد؛

استاندار هرمزگان از تصویب برنامه عملیاتی اقدام مشترک بازآفرینی محله های اسلام آباد و گلکنی بندرعباس با هدف ارتقای کیفیت زندگی و افزایش زیست پذیری در این مناطق خبر داد و گفت: ۹۰ درصد پلاک محله های یادشده تا پایان سال ۱۴۰۰ سنددار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان روز دوشنبه دراین زمینه  افزود: تاکنون بیش از ۹۰۰ پلاک در اسلام آباد و گلکنی سند تک برگ دریافت کرده‌اند و تا پایان سال آینده ۹۰ درصد پلاک های این مناطق سند دار می‌شود.

وی بیان داشت: بازگشایی معبر اصلی شرقی غربی و معبر شمالی جنوبی اطراف آبگیر گلنگی، صدور سند مالکیت برای پلاک ها، احداث فضای سبز و گردشگری و احیای فضای شهری اطراف آبگیر گلکنی در اولویت اجرایی برای احیا و بازسازی بافت فرسوده محله گلکنی و اسلام آباد است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه نقش تمامی دستگاه ها  اجرایی، زیربنایی و اجتماعی در راستای توانمندسازی محله اسلام آباد مشخص و تدوین شده است، اظهارداشت: ظرفیت پذیری جمعیت این محله در افق ۱۴۰۵ افزون بر ۳۲ هزار نفر برآورد شده و برنامه ریزی لازم در این خصوص صورت گرفته است.

همتی با قدردانی از همکاری دستگاه قضایی و شهرداری در راستای اجرای برنامه‌های اقدام مشترک عنوان کرد: برای ساخت و ساز در این محله برنامه ریزی لازم صورت گرفته که نخست صاحبان املاک دارای سند می‌توانند از طریق تسهیلات بانکی پیش بینی شده برای ساخت مسکن اقدام کنند و در پرداخت هزینه‌های صدور پروانه حداقل از ۵۰ درصد معاف برخوردار خواهند شد که با مصوبه شورای شهر سقف این معافیت قابل افزایش است.

وی اضافه کرد: در قالب انبوه سازی نیز صاحبان املاک دارای سند حداقل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال تسهیلات دریافت می‌کنند که در سال آینده امکان افزایش این سقف اعتباری نیز وجود دارد.

وی، همراهی و مشارکت مردم را عامل اصلی برای احیای بافت فرسوده عنوان کرد و گفت: در محله چاهستانی ها  استقبال مناسبی از تسهیلات ارائه شده صورت نگرفت و امیدواریم با مشارکت مردم و استفاده از برخی از معافیت‌هایی که برای احیای بافت های فرسوده در نظر گرفته شده، روند اجرای طرح‌ها در این محله ها سرعت پیدا کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها