موج
کدخبر : ۳۶۸۹۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368986

درحالیکه در سال های قبل سینمای تاریخی هجرت کرج قرار بود به دلیل قرار گرفتن در طرح تعریض تخریب شود، ولی حالا در حال مرمت و بازسازی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، در اولین اقدام برای مرمت این مرکز فرهنگی هنری، پوسته فلزی و زشت آن حذف و کاشیکاری های رنگی که سالها در زیر آن پنهان بود، خودنمایی کرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: خوشبختانه با حفظ این بنا امید تازه ای در دل اهالی فرهنگ و هنر رویید و این سازمان نیز برخود واجب میداند تا ضمن احیای هویت بصری این اثر ماندگار، عملیات مرمت و بازسازی آنرا آغاز کند.

پیمان بضاعتی پور افزود: در اولین اقدام، پوسته فلزی و خاکستری رنگ نمای سینما حذف و کاشی های رنگی و تاریخی که سالها در زیر آن قرار داشت به منظر این سینما بازگشت.

رئیس کمیسیون هنر و ارتباطات شورای شهر کرج نیز در این خصوص گفت: تخریب سینما هجرت کرج به معنای تخریب بخشی از هویت شهر کرج محسوب می شد که خوشبختانه امروز شاهد حفظ این بنای هویت بخش هستیم.

رحیم خستو در ادامه افزود: باید مدیران و تصمیم گیران شهری با گذشته شهر انس بگیرند و نگاه عمیق تری به رویدادها و بنای تاریخی کرج داشته باشند، چرا که این گذشته بخشی از آینده شهر را خواهد ساخت.

وی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نیز نوشت: سینما هجرت بازگشت به اصالت و پیوند با آینده/ در نگهداشت شهر همیشه نباید هر چیزی را بدان اضافه کرد، بسیاری مواقع با پیرایش و کاستن زوائد، شهر زیباتری خواهیم داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها