موج
کدخبر : ۳۶۸۸۵۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368854

منطقه ویژه خلیج فارس به عنوان یکی از مراکز مهم تولید فولاد و آلومینیوم، نقش انکارناپذیری در تحقق جهش تولید ایفا کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، جهش تولید عنوان سال جاری است. تحقق این هدف به توجه و بررسی دقیق پتانسیل‌های موجود در کشور و ارزیابی همه‌جانبه و مرور موفقیت‌های تولیدی مناطق ویژه اقتصادی، از جمله منطقه استراتژیک خلیج فارس، نیازمند است.

همان‌طور که از نام منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس پیدا است، عمده شرکت‌های تولیدکننده حاضر، در حوزه صنایع معدنی و فلزی مشغول به فعالیت هستند.
هدف از تاسیس شرکت‌های فولادی در این منطقه نیز در راستای تحقق افق تولید 10میلیون تن فولاد در استان هرمزگان و تبدیل شدن این استان به یکی از قطب‌های تولیدکننده فولاد کشور و قرارگیری آن در جایگاه یکی از بازوهای کمکی اصلی در تحقق افق 55 میلیون تنی فولاد چشم‌انداز 1404 است.
توسعه روزافزون زیرساخت‌ها در منطقه ویژه خلیج فارس به ارتقا حجم تولید شرکت‌های مستقر در این منطقه کمک خواهد کرد. مزایا و زیرساخت‌های خوب منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس منجر شده است که این منطقه تولیدکننده سبد خوبی از کالاهای حوزه صنعت و معدن باشد، به طوری که دربرگیرنده طیف وسیعی از محصولات صنایع معدنی و فلزی است.
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها