موج
کدخبر : ۳۶۸۷۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368788

شهردار مهریز گفت: با وجودی که معادن مهمی در منطقه مهریز فعال است ولی تاکنون مدیران آن سهمی در توسعه و آبادانی شهر ایفا نکردند و این مطالبه مکرر شهروندان و مسئولان محلی است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، حمزه زارع زاده شهردار مهریز گفت: با وجودی که معادن مهمی در منطقه فعال است ولی تاکنون مدیران آن سهمی در توسعه و آبادانی شهر ایفا نکردند و این مطالبه مکرر شهروندان و مسوولان محلی است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس مقررات معادن باید ۲ درصد از محل فروش خدمات خود را در کمک به طرح‌های عمرانی، اجتماعی و فرهنگی مرتبط شهری صرف کنند، اظهار کرد: داشتن مسوولیت اجتماعی توسط صاحبان معادن و عمل به قانون موجب حل بسیاری از مشکلات و توسعه شهری و خدمت به مردم می شود.

شهردار مهریز با بیان اینکه هم‌اکنون شهرداری و شورای شهر برای اجرای طرح‌های فرهنگی و عمرانی، بودجه مشخص و پایداری ندارد و تنها از محل عوارض و مالیات و بخشی از سوی ارزش افزوده تامین و به صورت خودگردان اداره می شود، یادآور شد: اگر مدیران معادن سهم خود را پرداخت کنند تحولی بزرگ در حوزه عمران و خدمات‌رسانی ایجاد می‌شود.

 

۲۶ میلیارد تومان برای طرح های عمرانی و فرهنگی مهریز ور سال جدید در نظر گرفته شد

همچنین زهرا دهقانی زاده رییس شورای اسلامی شهر مهریز به اهداف این نهاد مدنی در دوره پنجم اشاره کرد و گفت: تکمیل ساختمان شهرداری جزو مطالبات مردم و مسوولان محلی است که با همت و پیگیری اعضا و همراهی شهروندان صورت گرفت  که افتخاری  برای شهر و مردم شد.

زهرا دهقانی‌زاده افزود: طرح‌های متعدد عمرانی و فرهنگی در دست اقدام است امسال ۲۰ میلیارد تومان برای اجرای آنها و هزینه‌های جاری پرداخت شد و برای سال آینده این مبلغ ۲۶ میلیارد تومان است، امید می رود  توسعه همه جانبه شهر تحقق پیدا کند .

وی اظهار کرد: توجه به فعالیت‌های فرهنگی در کنار امور عمرانی رویکرد مهم شوراست که تاکنون اقدام‌هایی  برای اقشار مختلف مردم صورت گرفت و برای تحقق آن در سال آینده به همکاری اداره ها و عموم شهروندان و نخبگان شهر نیاز است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها