موج
کدخبر : ۳۶۸۷۰۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368708

رئیس کمیته امداد نوشهر خبر داد:

رئیس کمیته امداد شهرستان نوشهر از ایجاد 300 فرصت شغلی با اجرای 224 طرح اشتغالزایی در نوشهر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، بهرام کیاکجوری در نشست خبرط با خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال ۲۲۴ طرح اشتغال اجرا و برای ۳۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شد، اظهار داشت: این طرح در مجموع ۹۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال از منابع امدادی و دولتی را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد مددجویان ما زنان سرپرست خانوار هستند، ادامه داد: شورای شهر مسئولیت اجتماعی هم دارد و وظیفه شورای شهر فقط پیگیری موضوعات عمرانی شهر نیست و با وجودی که کمیته امداد مهم ترین نهاد اجتماعی است اما در جلسات اجتماعی شورای شهر دعوت نمی‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان نوشهر با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ درصد مددجویان کمیته امداد را زنان سرپرست خانوار تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: زن سرپرست خانوار، جزء افراد آسیب‌پذیر از کرونا محسوب نشد.

کمیته امداد نوشهر

وی با اشاره به اینکه روز نیکوکاری حتی یک مسئول هم سراغی از ما نگرفت. بیان کرد: سه هزار و 446 خانوار تحت حمایت کمیته امداد نوشهر هستند که شامل 6 هزار و 280 نفر می‌شود.

رئیس کمیته امداد شهرستان نوشهر افزود: دو هزار و 692 نفر مستمری بگیر و ۷۵۴ خانوار تبصره ۱۴ ( کسانی که در بحران اقتصادی آسیب دیده و مجدداً تحت پوشش امداد درآمدند) هستند.

وی بیان کرد: دو هزار و 95 زن و ۱۳۵۱هزار و 351 سرپرست خانوار داریم و جمعیت مددجوی شهری ۹۵۷ و جمعیت مددجوی روستایی دو هزار و 489 خانوار را شامل می‌گردد.

کیاکجوری با اشاره به اینکه در سال جاری ۹۴ میلیارد و ۸۴۱ میلیون ریال کمکهای مردمی صورت گرفته است، ابراز کرد: امسال تاکنون در سه مرحله ۴۸ جهیزیه به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان تحویل نوعروسان داده شد و همچنین به ۲۳ سادات نوشهر با کمک خیرین ۲۳۰ میلیون‌تومان جهیزیه تعلق گرفت.

کمیته امداد نوشهر

وی با بیان اینکه به ۲۱۱ نفر مبلغ ۱۰ میلیارد و ۲۱۳ میلیون ریال وام کارگشایی پرداخت شد، عنوان کرد:  به ۳۲۸ نفر در بخش ودیعه مسکن، کارگشایی، تعمیرات، تسهیلات فرهنگی، خودکفایی و... به ارزش ۲۴ میلیارد ریال وام پرداخت شد.

رئیس کمیته امداد شهرستان نوشهر اظهار داشت: توسط بنیاد علوی که جا دارد صمیمانه تقدیر بعمل آورم به ۵۷۶ تن از افراد واجد شرایط صنوف کارگران، تاکسی‌رانان و آرایشگران جمعاً ۲۰۹ میلیون کمک بلاعوض داده شد و همچنین برای ۳۹ نفر ۳۷۵ میلیون اعتبار وام و به ۱۰ نفر هم وام بدون سود پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: با همکاری و هماهنگی دکتر محسنی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بنیاد مستضعفان، ۵۰۰ عدد کارت ۲۰۰ هزار تومانی و ۵۰۰ بسته معیشتی هربسته به ارزش ۴۰۰ هزار تومان برای هزار نفر در نظر گرفته شد.

این مسئول ابراز کرد: برای خرید، احداث، تعمیر و گازکشی‌ مسکن به ۹۹ نفر در مجموع ۳ میلیارد و ۹۴۹ میلیون ریال کمک بلاعوض صورت گرفت و در بخش مسکن محرومین نیز ۲۸ پروانه اخذ شده و ۲۶ پرونده در بنیاد مسکن ثبت گردید و ۲۲ معرفی به بانک هم داشتیم.

کیاکجوری با اشاره به اینکه در سال جاری ۹۵ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال مستمری پرداخت شد، گفت:  ۲۲۴ طرح اشتغال اجرا و برای ۳۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد شد که در مجموع ۹۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال از منابع امدادی و دولتی را شامل می‌شود.

وی افزود: در بحث خودکفایی، آموزش مهارت آموزی، پایدارسازی و مقدماتی ۸۵۰ میلیون ریال هزینه گردید و ۷۳ نفر به کاریابی معرفی شدند.

رئیس کمیته امداد شهرستان نوشهر با بیان اینکه تعداد ۵۶ دانشجو و ۳۰۳ دانش‌آموز تحت پوشش داریم، تصرریح کرد: در مجموع ۴ میلیارد و ۲۰۵ میلیون ریال به این عزیزان کمک بلاعوض داشتیم.

وی از خرید تبلت برای ۷۰ نفر به مبلغ ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال خبر داد و گفت: در سال گذشته درآمد کمیته امداد ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بود که امسال با وجود بحران کرونا به بیش از ۹ میلیارد تومان رسید که جا دارد از مردم نوعدوست نوشهر صمیمانه تقدیر بعمل آورم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها