موج
کدخبر : ۳۶۸۶۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368651

توسط ذوب آهن اصفهان صورت گرفت:

در پنجمین جشنواره ملی محصول برتر ایرانی که در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گردید، بر اساس ارزیابی های انجام شده مبتنی بر مدل مرجع نوآوری محصول(PIRM)، ریل تولیدی "زبانه سوزن 60E1A1" ذوب آهن اصفهان گواهی نامه و لوح زرین نوآوری محصول برتر ایرانی در سال ۱۳۹۹ را دریافت نمود.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، معاون برنامه ریزی و توسعه  ذوب آهن اصفهان، پس از دریافت گواهینامه و لوح مذکور گفت: هدف از حضور در این جشنواره، معرفی محصول جدید ریل زبانه سوزن به عنوان یک محصول استراتژیک و مهم در زمینه حمل و نقل ریلی می باشد.

مهدی نصر افزود: این محصول قبلا از دو شرکت اروپایی در فرانسه و اتریش خریداری می شد و با توجه به تحریم های موجود، شرکت راه آهن جمهوری اسلامی برای تهیه این محصول با مشکل مواجه شده بود، در همین راستا درخواست تولید آن به ذوب آهن اصفهان ابلاغ گردید و با همت کارکنان این شرکت با موفقیت به تولید رسید.

وی اضافه نمود:  این رویداد مهم،  مصداق تبدیل ،"تهدید تحریم" به "فرصت"می باشد و خوشبختانه بر اساس نیاز کشور، ذوب آهن اصفهان با نوآوری و تولید ریل زبانه سوزن، توانمندی خود را در این عرصه ثابت نمود.

نصر ضمن قدردانی از کارکنان شرکت، بویژه همکاران سخت کوش  حوزه بهره برداری و مدیریت مهندسی نورد همچنین حمایت های مدیریت عالی شرکت، اظهار امیدواری نمود که با حمایت های لازم و همت و همدلی، همچنان فعالیت های ملی و نوآورانه در شرکت استمرار یابد و پیشگامی ذوب آهن اصفهان در این عرصه استحکام یابد.

معاون برنامه ریزی و توسعه  ذوب آهن اصفهان همچنین یاد آور شد: ذوب آهن اصفهان تولید محصولات با ارزش افزوده بالا را در برنامه های سال ۱۴۰۰، به صورت ویژه مدنظر قرار داده است.

شیرین پرور مدیر پژوهش،فناوری و بومی سازی این شرکت نیز در حاشیه این رویداد گفت: بر اساس نیاز مشتری تا کنون تعداد ۲۰۰ شاخه از این ریل تولید و تحویل گردیده است.

لوج زرین

وی همچنین نیاز کشور برای نوسازی و توسعه خطوط جدید را حدود ۲هزار ۵۰۰ تن محصول ریل سوزن عنوان نمود و گفت: ذوب آهن اصفهان تولید این محصول را در برنامه کار خود قرار داده است.

محمد ناطق رئیس کمیته ارزیابی جشنواره و قائم مقام دفتر توسعه فناوری و نوآوری های صنعتی شریف گفت: توسعه نوآوری به عنوان یک عامل رقابت پذیر می باشد و سازمانها باید دارای دو بال مهم نوآوری مستمر در حوزه محصول و موفقیت در بازاریابی  و برندینگ داشته باشند. در این راستا توانمندیهای دانشگاه نیز معرفی  و شبکه نوآوری برای سازمان ها ایجاد می شود. سازمان ها باید به دنبال راه اندازی بخش نوآوری محصول با مشارکت دانشگاه باشند.

وی به برخی از مشکلات سازمانها اشاره کرده و راهکارهایی را ارائه نمود.

علی ملکی رئیس پژوهشکده سیاستگذاری شریف و دبیر علمی این رویداد نیز خاطر نشان کرد که بیش از ۵۰۰ شرکت با همکاری دانشگاه از پتانسیل آن استفاده می کنند.

وی بیان کرد که سازمانها باید از اقتصاد صنعتی به اقتصاد نوآوری روی آورند و شرکت های بزرگ باید پا به میدان گذاشته و با نوآوری که یک وظیفه ملی است فعالیت کرده و در ادامه شرکت های نوپا راه اندازی شوند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها