موج
کدخبر : ۳۶۸۵۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368577

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه خبر داد؛

فرامرز رحمتی زاده گفت: ثبت نام برای کاشت درخت در منازل شهروندان در قالب طرح درخت دوستی بنشانیم از ۱۰ اسفندماه آغاز شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کرمانشاه، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه در رابطه با ثبت نام کاشت درخت در منازل، تصریح کرد: در همین راستا به منظور اجرای طرح فراگیر کاشت درخت در باغچه منازل شهروندان برنامه ریزی‌های لازم انجام و دستورالعمل‌های مربوطه به واحدهای اجرایی سازمان ابلاغ شده است. همچنین کارشناسان مربوطه سازمان موظف شده‌اند نسبت به تشکیل و تجهیز اکیپ‌های کاشت و تأمین درختان اقدام کنند. در همین راستا علاوه بر آگاهی رسانی عمومی از طریق رسانه‌های همگانی، با نصب بنرهای تبلیغاتی در محل‌های پر تردد، به ساکنان هر منطقه اطلاع رسانی شده است.

وی در ادامه تأکید کرد که ثبت درخواست‌ها تنها از طریق شماره تماس روابط عمومی سازمان به شماره: ۳۴۲۹۷۰۲۸ امکان پذیر بوده و تعداد درخت تحویلی و قابل کاشت در هر منزل با توجه به وسعت باغچه و نظریه کارشناس حداکثر سه اصله، شامل انواع درختان مثمر نظیر سیب، هلو انجیری، شلیل، زردآلو، گوجه سبز، گلابی و انگور است. ضمناً با توجه به تراکم کار و تعداد بالای درخواست‌ها، اکیپ‌های مزبور از هر گونه اقدام در خصوص محوطه سازی معذور هستند و نگهداری درختان غرس شده توسط همکاران فضای سبز، به عهده ساکنان منازل است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری، ضمن قدردانی از همکاری شهروندان گرامی در اجرای منظم و به هنگام این طرح گفت: اکیپ‌های مراجعه کننده به درب منازل جهت کاشت درخت متشکل از مهندس مجرب، کارگر ماهر فضای سبز، یک دستگاه وانت و دیگر ادوات و لوازم مورد نیاز بوده و این اکیپ‌ها صرفاً بر اساس درخواست‌های ثبت شده اعزام می‌شوند و موظف به ارائه کارت شناسایی هستند.

رحمتی زاده با تاکید بر لزوم ثبت نام شهروندان برای استفاده از خدمات این طرح گفت: ثبت درخواست‌ها از تاریخ ۹۹/۱۲/۱۰ آغاز و تا ۹۹/۱۲/۱۵ ادامه خواهد داشت و کاشت درخت بر اساس اولویت‌های ثبت درخواست از ۱۶ اسفندماه لغایت ۲۲ اسفندماه به انجام خواهد رسید.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد که شهروندان در نگهداری از درختان به عنوان سرمایه‌های طبیعی شهر کوشا باشند و اجرای طرح درخت دوستی بنشانیم گامی در جهت جلب مشارکت همشهریان در حفظ فضای سبز و تحقق آرمان «کرمانشاه، شهری برای همه» باشد

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها