موج
کدخبر : ۳۶۸۴۷۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368470

رامین صادقی خبر داد:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: توزیع ۸۰۰ تن سیب و پرتقال با کیفیت از ۲۵ اسفندماه در مناطق مختلف استان آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین صادقی ، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل در جمع خبرنگاران گفت: از چند ماه پیش و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، خرید و ذخیره‌سازی میوه شب عید در استان انجام شده و با رعایت تمام شیوه نامه‌های بهداشتی نسبت به بسته‌بندی و ذخیره‌سازی میوه شب عید مردم با کیفیت مناسب اقدام شده است.

وی تصریح کرد: اهالی استان می‌توانند بدون نگرانی از ۲۵ اسفند با حضور در ایستگاه‌ها و میادین مختلف توزیع میوه شب عید نسبت به خرید آن اقدام کنند که انتظار می‌رود در این زمینه با توجه به شرایط حساس کرونا صف‌های طولانی شکل نگیرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ۳۰۰ تن سیب قرمز از باغات مشگین‌شهر و ۵۰۰ تن پرتقال که از استان مازندران خریداری شده با قیمت مصوب به هموطنان ارائه خواهد شد.

صادقی در مورد قیمت مصوب سیب و پرتقال شب عید افزود: هنوز قیمت این محصولات مصوب نهایی نشده ولی در جلسه هفته آینده ستاد تنظیم بازار استان اردبیل در این زمینه تصمیم‌گیری شده و در موعد مقررتوزیع این اقلام را آغاز خواهیم کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در حال حاضر کنترل و نظارت بر بازار در قالب ۸۰ اکیپ بازرسی تلفیقی با سایر دستگاه های اجرایی استان در حال انجام است که این بازرسی‌ها و نظارت‌ها تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اضافه کرد: صنوف مجاز هستند درصد قانونی و سود متعارف را برای فروش محصولات خود در نظر بگیرند و خارج از این قاعده، هرگونه گران‌فروشی پیامدهای ناگواری را برای اصناف به همراه خواهد داشت و با تشکیل پرونده حتی واحد صنفی آنها پلمب خواهد شد.

صادقی از اصناف و کسبه استان خواست تا در این ایام پرترافیک خرید و فروش، از هرگونه گران‌فروشی و دریافت سود غیرمتعارف پرهیز کرده و حتماً برچسب قیمت‌ها را روی محصولات خود نصب کنند تا بدون اینکه صنفی تعطیل یا پلمب شود، بازاریان به فعالیت خود ادامه دهند.

وی با رد شایعه تعطیلی بازار از ۱۵ اسفندماه با مصوبه ستاد کرونا بیان کرد: با توجه به شرایط زرد و آبی کرونا در مناطق مختلف استان، به هیچ وجه قرار نیست بازار و واحدهای صنفی تعطیل شود ولی انتظار می‌رود با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی کمترین آسیب را در این ایام از فعالیت اصناف شاهد باشیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار کرد: بهترین راه در کنترل و همچنین ارائه گزارش‌های مردمی از تخلفات، سامانه ۱۲۴ است که هموطنان در هر ساعت می‌توانند شکایت خود را از این طریق اعلام کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها