موج
کدخبر : ۳۶۸۲۲۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-368228

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی:

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: از چهارشنبه با ورود سامانه جدید بارشی، برف و باران دوباره استان را فرا می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، محمد امیدفر با اشاره به ورود سامانه بارشی به آذربایجان شرقی اظهار داشت: از چهارشنبه با ورود سامانه جدید بارشی، برف و باران دوباره استان را فرا می‌گیرد.

وی  با بیان اینکه این سامانه موجب وزش باد گاهی شدید در روز چهارشنبه می‌شود افزود: این سامانه موجب رگبار باران و غرش آذرخش و در نواحی سردسیر بارش برف و مه به ویژه در روز‌های پنجشنبه و جمعه خواهد شد.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی ادامه داد: این سامانه همه نواحی استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد و موجب کاهش نسبی دما شده و  بعد از ظهر جمعه از استان خارج می‌شود.

امیدفر گفت: در پی نفوذ این سامانه احتمال اختلال در تردد و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها، مسیل ها، اصابت صاعقه و در نواحی مرتفع و کوهستانی کولاک برف وجود دارد.

وی ادامه داد: در پی فعالیت این سامانه احتمال پرتاب اشیاء و آسیب به سازه‌های سبک و شکستن شاخه‌های درختان وجود دارد و انجام تمهیدات لازم برای جلوگیری از آبگرفتگی معابر عمومی و سیلاب و اثرات ناشی از وزش باد شدید ضروری است.

وی خودداری از فعالیت‌های کوهنوردی، پرهیز از سفر‌های غیرضروری، رعایت نکات ایمنی و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده‌های کوهستانی و توجه به توصیه‌های کارشناسان کشاورزی را خواستار شد.

گفتنی است آذربایجان شرقی منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی‌های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می‌آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است، ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها