موج
کدخبر : ۳۶۷۸۰۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367804

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: تست کرونا ۲ نفر در قم نشان داد که آن‌ها به ویروس «کرونای جهش‌یافته» یا همان «کرونای انگلیسی» مبتلا شدند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، محمدرضا قدیر در گفت‎وگویی اظهار داشت: جلسه کمیته واکنش سریع در این خصوص امروز تشکیل می‌شود و تیم‌های رهگیری و نظارت با تمام توان در راستای شناسایی بیماران و تماس‌ها تلاش می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: از همشهریان عزیز تقاضامند هستیم، ضمن  رعایت مسایل بهداشتی و استفاده از «ماسک»، در «تجمعات» و «مهمانی‌های خانگی» به‌هیچ‌عنوان شرکت نکند.

زنگ خطر خیز کرونا در قم و دو برابر شدن تست‌های مثبت

در جلسه ستاد مدیریت بحران ، نسبت به خیز مجدد کرونا و دو برابر شدن تست های مثبت کووید ۱۹ در این استان هشدار داده شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در این جلسه با تاکید به صدا درآمدن زنگ خطر خیر مجدد کووید ۱۹ در قم، اظهار داشت: طی هفته جاری تست های مثبت کرونا به میزان دو برابر افزایش یافته است.

محمدرضا قدیر افزود: ویروس جهش‌یافته انگلیسی در شهرهای اطراف قم شناسایی شده و این استان در بین شهرهایی که با ویروس جهش یافته دست و پنجه نرم می‌کنند، محصور شده ‌است.

وی اظهار داشت: ویروس جهش یافته حالت انفجاری دارد و ممکن است شرایطی به وجود بیاورد که وضعیت را بسیار دشوارتر از امروز کند.

وی خاطرنشان کرد: به خاطر وجود تعداد بالای زائران عراقی در قم تعاملات جدیدی با تولیت آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) برای قرنطینه این افراد دربرخی هتل‌های شهر و تشدید پروتکل‌های بهداشتی درحرم مطهر انجام شده‌ است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها