موج
کدخبر : ۳۶۷۶۴۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367649

خبرگزاری موج گزارش می دهد :

کلرود و کهوروییه شهر جیرفت از محلات قدیمی هستند و علی رغم اینکه عنوان شهری را به یدک می کشند، اما متاسفانه امکانات رفاهی و زیر ساختی آن کمتر از مناطق روستایی است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، عدم توسعه زیر ساخت‌های شهری، فضای سبز ، آسفالت کوچه و خیابان ها، افت شدید ولتاژ برق و خاموشی معابر  و... از عمده مشکلات اساسی این محلات است که انبوه این مشکلات مردم این منطقه را کلافه و سردرگم کرده است. 

کلرود و کهوروییه جیرفت با توجه به جمعیت قابل توجه همیشه در انتخابات ها بخصوص انتخابات شورای اسلامی شهر مورد توجه کاندیداها بوده است و در این ایام کاندیدای شورای شهر وعده های زیادی را به مردم می دهند و با گرفتن رای آنها همه چیز را فراموش خواهند کرد. 

در واقع مردم این دو محله اسیر وعده های سرخرمن شده اند و عدم توسعه زیر ساختی و رفع مشکلات ذکر شده در این محلات نکته ای قابل تامل و تاسف است.

با حضور در این محلات و مشاهده انبوه مشکلات کمتر کسی باور  می کند اینجا جزیی از منطقه شهری است و مردم این منطقه دلشان خون است که بعنوان منطقه شهری هستند اما از ابتدایی ترین  امکانات شهری بی بهره اند. 

حسینی شهروند کهوروییه شهر جیرفت در این رابطه می گوید: افت شدید فشار آب و قطعی های قابل توجه ما را حسابی اذیت می کند و امیدواریم یکبار برای همیشه توسط مسوولان مرتفع گردد. 

امیری از دیگر ساکنین محله کهوروییه گفت:خدا وکیلی شما نگاه کنید اینجا قسمتی از شهر است ما در تمامی زمینه های آب، برق و شهرداری هزینه شهری را پرداخت می کنیم و وضعمان بدتر از مناطق روستایی است، ما اصلا نخواستیم جز حوزه شهری باشیم. 

شهروند محله کلرود گفت: خسته شده ایم از بس به شهرداری، اداره آب و برق و سایر ادارات مراجعه کردیم والله ما هم آدم هستیم این حق ما نیست که اینطور مشکلات عدیده ای داشته باشیم. کاش یک هزارم مناطق خاص شهر جیرفت به ما و رفاه ما هم توجه میشد.

سمندری شهروند محله کلرود گفت: آقایان مسئول از شما عاجزانه می خواهیم کهوروئیه و کلرود را مجدد به همان روستای قدیم برگردانید؛ از امکانات شهری فقط عوارض شهری و مالیات شامل ما شده است. با روستا بودن لااقل دهیاری کوچه ها را آسفالت و تسهیلات مسکن روستایی هم به اهالی تعلق می گرفت.

سنـــجری شهروند کلرودی می گوید: ما اصلا منطقه شهری نیستیم  فقط دلمان خوش است که مسوولان ما را به عنوان منطقه شهری می بینند اگر این وضعیت ما را نگاه کنید متوجه می شوید که ما سالهاست که سرمان کلاه رفته و متولیان امر با وعده های توخالی ما را سرگرم کرده اند. 

موارد و مشکلات محلات کلرود و کهوروییه بی شمار است؛ امید می رود تا متولیان امر ادارات ذکر شده تدبیری اندیشیده تا شاهد رفع بخشی از مشکلات مردم خونگرم این دو محله باشیم.
نویسنده:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها