موج
کدخبر : ۳۶۷۰۹۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-367094

علی زینی وند :

استاندار کرمان گفت: به نقش بانوان خصوصا در جنگ کمتر پرداخته شده و باید با الگوگیری از حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) یک الگوی آرمانی بوجود آورده تا برای نسل های امروز که مورد هدف دشمنان قرار دارد، راهنما و الگویی باشد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، سوم بهمن ماه مراسم یادواره استانی بانوان شهید، جانباز و آزاده با حضور زینی وند استاندار کرمان، حجت الاسلام والمسلمین علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و اولادقباد مشاور بانوان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و تعدادی از مدیران استان در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

استاندار کرمان در این مراسم گفت: امروز همه دنیا به پیام‌هایی که از گلزار بین المللی شهدای کرمان این قطعه پر آوازه؛ مخابره می‌شود توجه می‌کنند و خوشحالم که این مراسم مهم در کنار مرقد شهیدان عزیز برگزار می‌شود.

زینی‌وند ضمن تقدیر از این ابتکار خوب به نقش بانوان خصوصا در جنگ تحمیلی اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه در طول دوران جنگ تحمیلی نقش بانوان مغفول باقی مانده و به خوبی به آن پرداخته نشده است.

استاندار کرمان به ایستادگی بانوان بعد از جنگ تحمیلی و سالها چشم انتظار ماندن مادران، همسران و  فرزندان این عزیزان اشاره کرد و گفت: نسل امروز مورد هدف و تهاجم دشمن است و باید با الگوسازی از سیره حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) که الگوهای بزرگ اسلامی هستند، الگوی قابل توجه و آرمانی به وجود آورده تا راهنمای نسل امروز و نسل های بعدی باشد.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان اظهار داشت: زنان باید نقش خود را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، دانش بنیان و ... تکمیل کرده و به جامعه تبیین کنند تا نسل جدید ما یک نسل مستحکم شود و در این راستا بانوان کرمانی می توانند هدایت‌گری داشته و الگو سازی برای ایران اسلامی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج در پایان از سند هویتی مادر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شناسنامه شهیده محبوبه مرسل پور رونمایی و از تعدادی از بانوان سرافراز خانواده شهدا تجلیل شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها