موج
کدخبر : ۳۶۶۸۷۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366877

جهانگیر رستم زاد در نشست کارگروه توسعه صادرات استان خبر داد:

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام به توافق کارگروه با تقویم نمایشگاه سال آینده اشاره کرد و گفت: با توجه به خطر کرونا برگزاری هرگونه نمایشگاهی منوط به موافقت ستاد استانی کرونا است.

 به گزارش خبرگزاری موج ایلام، جهانگیر رستم زاد در نشست کارگروه توسعه صادرات استان افزود: بر اساس ابلاغ وزارت صمت هرگونه برگزاری نمایشگاه در مناطق زرد و نارنجی بلا مانع است اما با این حال برای حفظ سلامت عموم مردم تلاش می شود که پروتکل ها با دقت رعایت و مد نظر باشد.

وی با بیان اینکه امنیت بالای مرز بین المللی مهران برگ برنده رونق صادرات از این مرز است که باید همچنان در راستای حفظ و توسعه آن کوشید،اظهار داشت: باید روند صادرات در مرز مهران تسهیل و همه دستگاه های مرتبط در این راستا نیاز است که همکاری کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به اینکه بسیاری از تجار و بازرگانان علاقمند به انجام صادرات از مرز مهران به دلیل امنیت بالای آن هستند اما برخی سخت گیری ها موجب می شود کار صادرات را از مرزهای دیگر انجام دهند،تصریح کرد:در حال حاضر رقابت بین مرزهای کشور با عراق در غرب وجود دارد و استان ایلام به دلیل شیعه بودن استان واسط عراق از مزیت امنیت برخوردار است.

رستم زاد خاطرنشان کرد: در بحث تعهدات ارزی سعی شده تا تجاری که کارت بازرگانی آنها تعلیق شده در صورت تعهد محضری و انجام ۳۰ درصد واردات، کارت بازرگانی آنها از حالت تعلیق خارج  شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام با اشاره به اینکه مرز بین المللی مهران یکی از مرزهای پرتردد از نظر زوار و کالا به کشور عراق است که امسال به دلیل کرونا تا حدودی این میزان کاهش یافت،گفت: گمرک مهران فعالیت خود را از سال ۸۲ با صادرات ۳۸ میلیون دلار کالا آغاز کرد و از ابتدای تشکیل گمرک مهران تا پایان سال گذشته بیش از ۱۴ میلیارد دلار کالا به کشور عراق صادر شده است.

رستم زاد با اشاره به اینکه استان ایلام دارای ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق است، افزود:از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه نیز ۳۴۴ میلیون دلار کالا از طریق مرز بین‌المللی مهران به کشور عراق صادر شده است.

در این نشست اعضا به بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل و مشکلات صادرات مرز مهران و همچنین تقویم کمیته نمایشگاهی استان پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها