موج
کدخبر : ۳۶۶۶۸۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366684

داور بستام:

نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: از ابتدای امسال 105 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان مسدود شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، داور بستام ، نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل گفت: در راستای مدیریت و نظارت دقیق بر منابع آب زیرزمینی و حفظ و صیانت از این منابع، در سالجاری 105 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان اردبیل مسدود و 255 دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاهها نصب شده است.

وی تصریح کرد: با انسداد 105 حلقه چاه غیرمجاز در سطح استان، ۲.۵میلیون متر مکعب در مصرف آب صرفه جویی شده است.

نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل با قدردانی از تلاش شبانه روزی گروه های گشت و بازرسی شرکت و همکاری مسئولین قضایی و انتظامی در سطح استان، اظهار داشت: در سایه این تلاش ها 10 حلقه چاه غیرمجاز در بهمن ماه امسال در سطح استان پر و مسلوب المنفعه شده و در طول همین ماه 20 دستگاه کنتور هوشمند و حجمی بر روی چاه ها نصب شده است.

بستام با بیان اینکه تا پایان امسال 30 دستگاه کنتور هوشمند و حجمی خریداری شده توسط بهره برداران بر روی چاه ها نصب خواهد شد، عنوان کرد: تاکنون منصوبات غیر مجاز ۴۵ حلقه چاه دارای اضافه برداشت تقلیل و برچیده شده است.

وی با اشاره به اقدامات دیگر شرکت در راستای عملی نمودن طرح احیا و تعادل بخشی در سطح استان بیان کرد: اجرای پروژه اطلاع رسانی در سطح استان و ترویج فرهنگ مصرف بهینه و مدیریت آن با ارتقا سواد آبی بهره برداران از دیگر اقدامات انجام شده در همین راستا است.

نماینده مجری طرح احیا و تعادل بخشی شرکت آب منطقه ای اردبیل با اشاره به اینکه این شرکت با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد از ادامه برنامه ریزی شرکت برای پر کردن بقیه چاههای غیرمجازی که حکم پر و مسلوب المنفعه شدن آنها توسط مراجع قضایی صادر گردیده است، خبر داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها