موج
کدخبر : ۳۶۶۶۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366631

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد اظهار داشت: از مجموع زندانیان شاغل زندان های استان 265 نفر به بیرون از زندان اعزام و مابقی در داخل کارگاه های بنیاد مشغول فعالیت می باشند.

به گزارش خبرگزاری موج، عزیز الله سیفی مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد در جلسه طرح پایش زندانیان با محوریت محکومان مالی و مهریه با اشاره به تاکیدات ریاست قوه قضائیه و همچنین سند تحول قوه قضائیه در خصوص اهتمام به بحث اشتغال زندانیان گفت: بنیاد تعاون زندانیان استان به جد در این حوزه ورود و تاکنون توانسته اقدامات خوبی را در راستای اشتغال زندانیان یزد انجام دهد.

وی تصریح کرد: کار اقتصادی در بنیاد تعاون بدون پیوست اشتغال مددجو توجیهی ندارد که این امر نشان از اهمیت اشتغال مددجویان در زندان دارد.

سیفی به انعقاد قرارداد اشتغال بین 71 کارگاه با بنیاد تعاون زندانیان استان یزد اشاره کرد و افزود: ماحصل این قراردادها اشتغال 420 نفر از مددجویان زندانی استان است.

وی تصریح کرد: در شهرستان یزد 48 کارگاه، اردکان 18 کارگاه و ابرکوه 1 کارگاه با این بنیاد قرارداد همکاری دارند و 4  گارکاه نیز ویژه اشتغال بانوان است.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد اظهار داشت: از مجموع زندانیان شاغل زندان های استان 265 نفر به بیرون از زندان اعزام و مابقی در داخل کارگاه های بنیاد مشغول فعالیت می باشند.

وی در خصوص درآمد زندانیان شاغل گفت: براساس توان و زمان هر زندانی از ۵۰۰ هزار تا ۳ میلیون تومان در ماه درآمد دارد که با نظر قاضی به سه شکل واریز به حساب دادگستری، واریز به حساب خانواده و واریز به حساب خود فرد این مبلغ پرداخت می شود.

وی با تقدیر از حمایت صنایع استان یزد از اشتغال زندانیان گفت: در حال حاضر تقاضای ۵۰۰ نفر نیرو از سوی کارگاه های تولید وجود دارد که امکان تامین آن برای این بنیاد مقدور نیست.

مدیر بنیاد تعاون زندانیان استان یزد با بیان اینکه طبق قانون این بنیاد تنها می تواد از ظرفیت  زندانیان زندان باز استفاده کند ابراز امیداواری کرد: در آینده نزدیک با ایجاد کارگاه اشتغال در زندان مرکزی به توان آمار اشتغال زندانیان استان را افزایش داد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها