موج
کدخبر : ۳۶۶۶۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366615

محمد کریمیان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام از شناسایی دو مورد کرونای جهش یافته انگلیسی در دهلران خبر داد و گفت: ۲ مورد ابتلا کرونا در استان شناسایی شد که پس از انجام تست، کرونای جهش یافته انگلیسی آنها مورد تایید قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری موج ایلام، محمد کریمیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام افزود: ۲ بیمار مبتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی، یک خانم باردار و همسرش ساکن شهرستان دهلران هستند که تست‌های گرفته شده از آنان به مرکز کشوربرای بررسی بیشتر ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به تایید وجود ویروس جدید جهش یافته انگلیسی در استان، امکان انتشار آن در کل استان وجود دارد و رعایت بیش از پیش پروتکل های بهداشتی ضروری است،اظهار داشت:این ویروس بسیار خطرناک است و علاوه بر سرعت انتشار،  مرگ و میر آن هم بالاتر است و برای پیشگیری از ابتلا باید نکات بهداشتی را با جدیت رعایت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در استان شناسایی شده است و مجموع مبتلایان به ۲۵ هزار و ۴۱۵ نفر رسیده است،خاطرنشان کرد:7 مورد جدید کرونا نیز در مراکز درمانی بستری شده اند و مجموع بستری ها به ۲۶ نفر رسیده است.

کریمیان با اشاره به اینکه  این بستری ها مربوط به شهرستان های ایلام، آبدانان، بدره و مهران هستند،تصریح کرد:در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی ناشی از کرونا ثبت نشده و مجموع فوتی ها در استان تاکنون ۶۶۴ نفر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تصریح کرد: پنج شهرستان ایلام، چوار، دهلران، آبدانان و دره شهر در وضعیت زرد و سایر شهرستان های استان در وضعیت آبی قرار دارند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها