موج
کدخبر : ۳۶۶۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366611

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همدان:

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه مسایل بنگاه‌های اقتصادی مشکلدار در همدان با همراهی استاندار و مسوولان استان کاهش یافته است، گفت: گره گشایی از مشکلات بنگاه های اقتصادی در همدان به خوبی انجام شده است.

به گزارش خبرگزاری موج همدان، کریم یاوری، مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان همدان با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، پیگیری و شناسایی و رصد و حل و فصل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی را با هدف صیانت از نیروی کار و تداوم تولید و حفظ حیات اقتصادی و تثبیت و توسعه اشتغال دنبال می‌کند.

مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استان همدان با حدود ۱۰ بنگاه اقتصادی مشکل دار براساس آمار و اطلاعات اعلامی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمره کمترین بنگاه‌های مشکل دار اقتصادی استان‌های کشور است.

وی با بیان اینکه در استان همدان با همت استاندار و مسئولان و اعضاء کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در ۶۵ جلسه کارگروه، مشکلات به حداقل ممکن کاهش یافت، افزود: در شرایط تحریم های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا مسایل  بنگاه‌های اقتصادی مشکلدار با همراهی و همکاری کارگران و کارفرمایان تقلیل یافته است.

مشاور  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه بنگاه های مشکل‌دار با هدف صیانت از نیروی کار، تداوم تولید، تثبیت اشتغال و پایداری بنگاه‌های اقتصادی پیگیری، شناسایی و رصد می شوند، ادامه داد: در استان همدان شناسایی بنگاه‌های مشکل‌دار برای حل مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی و تولیدی با جدیت و تلاش مضاعف دنبال می شود.

یاوری با بیان اینکه صیانت از نیروی کار فقط در رسیدگی‌های حقوقی به دادخواست‌های قانونی کارگران و نیروی کار خلاصه نمی شود، خاطرنشان کرد: گره گشایی از مشکلات اقتصادی بنگاه های مشکل‌دار در اولویت خواسته‌های کارگران است چرا که با حل مشکلات بنگاه‌ها، کارگران به خواسته‌های قانونی و حقوقی خود دست پیدا می‌کنند.

وی اضافه کرد: حل مشکلات بنگاه های اقتصادی در مرحله اول به عهده کارفرمایان، مالکان، سهامداران و مدیران مسئول بنگاه ها است.

یاوری ادامه داد: در مرحله دوم، وزارتخانه ها و سازمان های صادر کننده مجوز تأسیس و پروانه بهره برداری  باید مسئولان بنگاه‌های اقتصادی مشکلدار را در حل مشکلات یاری کنند.

مشاور  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر اینکه در مرحله سوم، بانک های پرداخت کننده تسهیلات و مشارکت کننده در ایجاد و احداث بنگاه ها در حل مشکلات باید سهیم باشند و کارفرمایان را در این زمینه یاری کنند، ادامه داد: در نهایت کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید در استان‌ها و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید باید تمهیدات لازم برای حل مشکلات بنگاه‌های اقتصادی مشکل‌دار را اتخاذ کنند.

یاوری اعلام کرد: وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در جلسات کارگروه های تسهیل و رفع موانع تولید استان ها و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور برای صیانت از نیروی کار، حفظ و تثبیت و توسعه اشتغال کارگران حضوری موثر و فعال دارد.

بنگاه اقتصادی مشکل دار بنگاهی است که به دلیل اشکال در یکی از عوامل تولید همانند سرمایه نیروی انسانی و ماشین آلات در درون بنگاه و یا عوامل اثرگذار بیرون از کارگاه دچار اختلال در روند فعالیت اقتصادی و یا ایفای تعهدات از جمله پرداخت مطالبات قانونی کارگران و یا بدهی بنگاه شده باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها