موج
کدخبر : ۳۶۶۱۸۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366186

سیاوش محمدی خبر داد:

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: وزش باد شدید نواحی مرکزی و جنوبی استان اردبیل را در می نوردد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، سیاوش محمدی ، مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: بررسی آخرین نقشه های هواشناسی نشان دهنده تداوم جوی پایدار در غالب مناطق استان است؛ هرچند در نوار شمالی استان جوی نسبتاً ناپایدار حاکم شده است که طی امروز و فردا بر شدت این ناپایداری ها به تدریج افزوده خواهد شد و آسمان این نواحی ابری گاهی مه آلود همراه با بارش خفیف باران پیش بینی می شود.

وی بیان کرد: طی مدت مذکور آسمان سایر نواحی صاف تا قسمتی ابری و در نواحی مرکزی و جنوبی استان شاهد وزش باد جنوبی (گاهی تند) خواهیم بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: روز سه شنبه با تشدید وزش باد گرمیج بر دمای هوا در نواحی مرکزی به صورت محسوسی افزوده خواهد شد.

محمدی بیان کرد: از اواخر وقت سه شنبه با ورود سامانه بارشی سرد و فعال به استان اردبیل شاهد ابرناکی، کاهش دمای هوا، رخداد پدیده مه و بارش متناوب باران و برف خواهیم بود.

وی افزود: این سامانه بارشی تا اوایل هفته آینده فعال خواهد بود که با توجه به شدت بارش ها طی روز چهارشنبه شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه های فصلی خواهیم بود.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: از روز پنج شنبه با افت محسوس دمای هوا در غالب مناطق استان بارش به صورت برف انتظار می رود که در جاده ها و گردنه های کوهستانی و برف گیر استان موجب اختلال در تردد جاده ای می شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها