موج
کدخبر : ۳۶۶۱۶۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366167

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از آماده سازی حاشیه بلوار آیت‌الله بروجردی برای درختکاری خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، پیام جوادیان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در سال‌های اخیر در راستای توسعه فضای سبز شهر قم و تقویت سرانه‌های این بخش اظهار کرد: طی ۵ سال گذشته با حمایت‌های صورت گرفته توانسته‌ایم سرانه فضای سبز را حدود ۷ مترمربع افزایش دهیم و به جایگاه سوم کشور در بین کلان شهرها از نظر سرانه‌های فضای سبز دست پیدا کنیم.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تاکید بر درختکاری در نقاط حاشیه‌ای شهر از جمله بوستان ولایت، بوستان جوان و حاشیه بلوار آیت‌الله بروجردی، تصریح کرد: در کنار این مساله اقدام ویژه‌ای برای توسعه فضای تفرجگاهی در محلات نیز انجام شد و توانستیم تعداد بوستان‌ها را نیز افزایش دهیم.

جوادیان با اشاره به توسعه فضای سبز مناطق، اظهار کرد: کاشت زمین‌های اطراف اماکن مذهبی مثل اراضی محدوده چهارمردان و کوچه ۹۰ آذر نیز از پروژه هایی است که به تازگی در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

وی به درختکاری کوچه ۲۱ بلوار غدیر به وسعت حدود ۶ هزار مترمربع اشاره کرد و افزود: آماده‌سازی برای کاشت درخت در حاشیه بلوار بروجردی به عرض ۲۰۰ متر نیز انجام شده و پروژه در حال ایجاد جاده و چاله‌برداری است و در فصل کاشت، کاشت صورت می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در پایان با اشاره به اقدامات سازمان در توسعه فضای‌های سبز ادارات، سازمان‌ها و مدارس، گفت: توسعه و کاشت فضای سبز داخل محوطه ساختمان استانداری نیز در حدود ۹ هزار مترمربع انجام شده است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها