موج
کدخبر : ۳۶۶۱۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366111

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی:

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی، آفت کار فرهنگی را کمّی‌نگری و آمارسازی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، قاسم ناظمی در نشستی با کارکنان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اظهار داشت: آفت کار فرهنگی کمّی‌نگری و آمارسازی  است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی افزود: قانون‌مداری و حرکت در چارچوب قانون  و اجتناب از سلیقه‌گرایی از سیاست‌های راهبردی و ضرورت‌های کار فرهنگی است و سعی خواهیم کرد همواره در مسیر قانون حرکت کنیم و در جایی که قانون مشکلی داشته باشد در صدد طرح و رفع آن باشیم.

وی رشد و ارتقای فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی را مرهون تلاش ها و زحمات نیروهای انسانی شاغل در مجموعه دانست که به عنوان بااهمیت ترین سرمایه سازمانی شناخته می شوند. 

ناظمی خدمت رسانی به اصحاب فرهنگ و هنر را  از ویژگی های بارز مجموعه‌ کارکنان این اداره کل برشمرد و اظهار داشت: یکی از وظایف ما در حوزه فرهنگ  و هنر برای کمک به مراجعین، هدایت گری و تسهیل گری است و کار در این حوزه نیازمند توجه زیاد است.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به گستردگی فعالیت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یادآور شد: تعداد مراکز  و صنوف فرهنگی و هنری تحت پوشش اداره کل وسیع و گسترده هستند و بخشی از اعتبار این اداره کل وابسته به این صنوف است که با کار مضاعف و تلاش بیشتر باید به تمام این حوزه‌های کاری توجه جدی کرد.

ناظمی بر لزوم توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های فرهنگی و هنری و تحکیم زیرساخت‌های فرهنگی در استان تاکید کرد و گفت: با داشتن نقشه راه و برنامه راهبردی و همدلی هم در درون مجموعه و هم همراهی اصحاب فرهنگ و هنر، علیرغم محدودیت ها و منابع و امکانات موجود، خواهیم توانست فرهنگ و هنر آذربایجان را به شأنیت و جایگاه ذاتی خود برسانیم.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود تاکید و اضافه کرد: شورای فرهنگ عمومی به عنوان عالی‌ترین جلسه‌ استانی که با حضور مدیران ارشد استانی برگزار می‌شود، ظرفیت مناسبی است تا تصمیمات بزرگ و درخوری برای حوزه فرهنگ توسط این شورا اتخاذ شود و باید از ظرفیت این شورا در راستای حل مشکلات فرهنگی استان بهره گرفت.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها