موج
کدخبر : ۳۶۶۰۹۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366096

حمزه احمدی خبر داد:

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان از ساماندهی بیش از ۱۴۰۰ همیار طبیعت در هفت شهرستان جنوبی کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمان، حمزه احمدی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان با اشاره به اینکه حفاظت از منابع طبیعی و انفال بدون مشارکت مردمی ممکن نیست، اظهار داشت: همیاران طبیعت با آگاه‌سازی و توجیه افکار عمومی نقش مهم و اثرگذاری در ارتقای فرهنگ مردم جامعه در حفاظت از عرصه های طبیعی دارند.

 حمزه احمدی طرح همیاران طبیعت را یکی از طرح‌های موفق سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در بخش ترویج و آموزش جوامع محلی برشمرد و گفت: همیاران طبیعـت از اقشار مختلف جامعه و دوستداران طبیعت و منابع‌ طبیعی تشکیل شده‌اند و در قالب همیاران دانش‌آموزی، مروج و محافظ ارائه خدمت می‌کنند.

وی افزود: در سال‌های گذشته طرح همیار طبیعت با عضویت نیروی های مروج و دانش‌آموزی با همکاری آموزش و پرورش و سازمان دانش آموزی کار خود را دنبال می‌کرد که این افراد با مراجعه حضوری به ادارات منابع طبیعی شهرستان ها و اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری به عنوان همیار طبیعت ثبت‌نام می‌کردند.

دکتر احمدی خاطرنشان کرد: از سال ۱۳۹۸ به بعد روند ثبت‌نام همیاران طبیعت تغییر کرد و با استفاده از بستر سامانه همیار طبیعت، همیاران جدید ثبت‌نام و ساماندهی و بهره‌مندی از آن‌ها در قالب‌های مشخص دنبال شد.

وی با اشاره به اینکه طی دو سال اخیر بیش از ۱۲۰۰ نفر در طرح همیار طبیعت عضو شده‌ و کارت همیار طبیعت را دریافت کرده‌اند، عنوان کرد: از ابتدا تا کنون بیش از ۳۵۰ نفر همیاران طبیعت مروج، ۸۰۰ نفر محافظین و ۲۴۰ همیار طبیعت دانش آموزی در قالب طرح همیار طبیعت جذب شده و همچنان روند جذب آن‌ها نیز ادامه دارد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان خاطرنشان کرد: عموم علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سامانه همیار طبیعت در سایت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری جنوب کرمان به نشانی    «https://hamyartabiat.frw.ir »  به عنوان همیار طبیعت ثبت‌نام کرده و کارت همیار منابع طبیعی را دریافت کنند.

دکتر احمدی اضافه کرد: انتظار می رود همیاران طبیعت پس از گذراندن دوره آموزشی که با هدف ارتقاء سطح دانش، بینش و مهارت فراگیران پیش بینی گردیده بتوانند در ترویج و حفاظت از منابع طبیعی تجدید شونده، ادارات منابع طبیعی را یاری نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها