موج
کدخبر : ۳۶۶۰۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366093

معاون استاندار کرمانشاه در جمع فرمانداران:

حسین خوش‌اقبال با تأکید بر اهمیت انتخابات 1400 به‌عنوان نقطه عطف نظام اسلامی گفت: وظیفه مجریان انتخابات تلاش برای مشارکت هر چه بیشتر مردم با رعایت اصل قانون‌مداری، بی‌طرفی و امانت‌داری است.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، معاون سیاسی استاندار کرمانشاه در نشست با فرمانداران استان کرمانشاه که با حضور مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برپا شد، با تقدیر از تلاش‌های یک‌ساله فرمانداران در کنترل بیماری کرونا گفت: با توجه به شکنندگی شرایط بیماری کرونا، حفظ مراقبت‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلوگیری از تغییر وضعیت منفی شهرستان‌ها ضرورت دارد.

وی افزود: برقراری بازار شب عید به‌عنوان چشم امید بسیاری از صنوف و بخش‌های خدماتی بسیار اهمیت دارد و مبادا به‌واسطه شدت یابی بیماری کرونا مجبور به بازگشت محدودیت‌ها شویم.

خوش‌اقبال در ادامه از انتخابات سال 1400 به‌عنوان یکی از متغیرهای مهم آینده در نظام اسلامی یادکرد و گفت: این نخستین انتخابات نظام اسلامی در قرن 1400 است که تعیین‌کننده راهبردهای اجرایی در ده سال آینده خواهد بود.

معاون استاندار کرمانشاه بابیان اینکه دوست و دشمن نظاره‌گر چگونگی برگزاری این انتخابات و نتیجه آن هستند تصریح کرد: هر چه فضای جامعه از سوی تصمیم گیران، جریانات و احزاب سیاسی به سمت مفاهمه و گفتگوهای عادلانه، اخلاقی و با جهت‌گیری منافع ملی پیش برود شاهد تقویت حس امیدواری و نشاط در جامعه خواهیم بود و برگه‌های برنده مردم و نظام اسلامی در انتخابات بیشتر خواهد شد.

حسین خوش‌اقبال در مقابل یادآور شد: عدم تسهیل شرایط برای ورود گروه‌های مختلف به انتخابات از یک‌سو و دمیدن در بلندگوهای تخریب و سیاه نمایی از سوی دیگر موجب ترویج فضای یاس و ناامیدی، یک‌سویه شدن رقابت‌های انتخاباتی و کاهش اثر تعیین‌کنندگی انتخابات در جامعه می‌شود که نتیجه این معادله، حتماً کاهش مشارکت خواهد بود.

معاون استاندار کرمانشاه تأکید کرد: منتخب برآمده از یک مشارکت حداکثری و باشکوه حتماً صدایی رساتر در مجامع بین‌المللی و گام‌هایی محکم‌تر در پیشبرد برنامه‌های داخلی خواهد داشت.

خوش‌اقبال در توصیه‌ای به فرمانداران گفت که برپایی جلسات گفتگو، دیدار با اقشار، ذی‌نفوذان و آماده‌سازی فضای رسانه‌های محلی برای ورود به مباحث انتخاباتی را مدنظر قرار دهند.

وی همچنین درزمینهٔ انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز خاطرنشان کرد: حتماً نسبت به افزایش اشتیاق مردم به‌ویژه در سطح روستاها برای کاندیداتوری و مشارکت در انتخابات شوراها تلاش شود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه در ادامه با اشاره به برپایی انتخابات 1400 در شرایط بیماری کرونا از فرمانداران خواست که برای فراهم آمدن زمینه برگزاری یک انتخابات باکیفیت تلاش کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها