موج
کدخبر : ۳۶۶۰۵۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366055

حسین وطن دوست:

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: استان اردبیل در زمینه تولید و عرضه مرغ کشتار روز کمبود ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، حسین وطن دوست ، مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل در بازدید از محل سالن کشتارگاه مرغ گفت: استان اردبیل در زمینه تولید و عرضه مرغ کمبود ندارد و روزانه بیش از ۱۰۰تن مرغ در کشتارگاه های مرغی استان به بازار عرضه می شود.

او افزود: دولت در تامین نهاده های مرغی مرغداری ها هیچگونه مشکلی ندارد، بنابرین مرغدارها هیچگونه افزایش قیمت در عرضه مرغ ندارند.

مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل ضمن تقدیر از از عوامل تولید کننده این مواد غذایی در استان اردبیل افزود: خروج مرغ مازاد باید با مجوزهای لازم انجام گیرد و از عوامل انتظامی نیز در خواست شده که راه های ارتباطی و نحوه خروج مرغ را کنترل کرده و از خروج غیر مجاز جلوگیری کنند.

وطن دوست ادامه داد: همدلی، اهتمام جدی و نظارت کامل بر تمام مراحل از جوجه ریزی تا کشتار و فروش مرغ به مصرف کننده با قیمت مصوب مورد نظر و توجه مجموعه استانداری اردبیل است و باید همه با رعایت اصول به قوانین و مصوبات تمکین کنیم.

وی با بیان اینکه تامین و کشتار مرغ با قیمت مصوب تا کشتارگاه به عهده سازمان جهادکشاورزی است افزود: نظارت بر کشتار بهداشتی و بارگیری بر کامیون های پلمب شده و تحویل آن به نماینده سازمان صمت نیز جز وظایف مسئول فنی دامپزشکی مستقر در کشتارگاه اعلام شده است.

مدیرکل دفتر اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد: دریافت مرغ کشتار شده در کامیون های پلمب شده از درب کشتارگاه و توزیع در واحدهای صنفی منتخب نیز بر عهده سازمان صمت است.

وطن دوست تصریح کرد: مردم فهیم استان باید با امنیت کامل این مواد غذایی را تهیه کنند چرا که حتی مرغ های کشتارشده در درب کشتارگاه پلمب شده و در محل فروش توسط بازرسین سازمان صمت باز می شوند.

وی با بیان اینکه اداره کل دامپزشکی لیست مرغداران را به تفکیک تعداد و مقدار به همراه مشخصات به استانداری ارسال کند افزود: اداره کل دامپزشکی لیست کامیون های حامل مرغ پلمب شده را نیز به همراه مشخصات کامل راننده و شماره ماشین و محل مقصد توزیع را تا ساعت ۱۰ صبح روز بعد به استانداری و سازمان صمت و جهادکشاورزی اعلام خواهد کرد.

مدیرکل دفتر اقتصادی استاندار اردبیل با تاکید بر اینکه سازمان صمت لیست و مقدار فروش واحدهای صنفی به واحدهای مرتبط اعلام کند گفت: با این اقدام و برنامه ریزی هیچ گونه تخلفی در عرضه برای مروغ فروشی ها و خروج مرغ از استان اتفاق نمی افتد.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها