موج
کدخبر : ۳۶۶۰۳۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-366033

یوسف شهباززاده خبر داد:

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از بازرسی 405 واحد صنفی مرغ فروشی در سطح شهرستان اردبیل خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، یوسف شهباززاده ، معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل از بازرسی 405 واحد صنفی مرغ فروشی در سطح شهرستان اردبیل و تکمیل برگ گزارش بازرسی به تعداد 81 پرونده به ارزش 10 میلیارد و 710 میلیون ریال طی سه ماهه او امسال در مرکز استان خبر داد و گفت: پرونده این واحدهای صنفی عرضه کننده مرغ گرم به دلیل گرانفروشی و عدم درج قیمت جهت صدور رای به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

او افزود: به منظور حمایت از مصرف کنندگان و جلوگیری از افزایش خودسرانه قیمت مرغ ، اکیپی متشکل از بازرسان سازمان صمت، اداره کل تعزیرات حکومتی و جهاد کشاورزی به صورت مستمر از مرغداری ها و توزیع کنندگان و عمده فروشان مرغ زنده بازرسی به عمل می آید تا با متخلفان برخورد قانونی صورت ‌گیرد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با اشاره به واحد‌هایی که در سطح استان اردبیل قیمت مصوب را رعایت نمی‌کنند افزود: زمانی که ستاد تنظیم بازار قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان را اعلام می‌کند، این قیمت لازم الاجرا است لذا وظیفه بازرسین سازمان صنعت، معدن و تجارت، نظارت بر قیمت ستاد تنظیم بازار است که این کار هم درحال انجام است و چنانچه قیمت مرغ افزایش یابد ، علت افزایش آن باید از جهاد کشارزی و سامانه بازارگاه پیگیری شود.

شهباززاده با یادآوری اینکه تامین مرغ تا مراکز عمده فروشی در استان بر عهده سازمان جهاد کشاورزی است اظهار کرد: بازرسان سازمان جهاد کشاورزی استان باید بر سطح تولید و واقعی کردن قیمت عرضه مرغ زنده نظارت کنند تا ، ابتدا بحث تامین مرغ اتفاق بیفتد و درمرحله بعدی بازرسین سازمان صمت بتوانند بر اجرای قیمت های مصوب نظارت بهینه را داشته باشند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها