موج
کدخبر : ۳۶۵۹۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365922

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه:

مجید یزدانپناه گفت: فرآیند آموزش مهارت‌محور با شعار هر دانش‌آموز یک مهارت در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، چهار مرکز مهارت‌آموزی با ظرفیت هزار و ۵۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر پایه اول و دور اول متوسطه با حضور مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه در شهر کرمانشاه افتتاح شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه در آیین افتتاح این مراکز در دبیرستان امام حسن مجتبی(ع) گفت: فرآیند آموزش مهارت‌محور با شعار هر دانش‌آموز یک مهارت در دستور کار آموزش و پرورش قرار دارد.

مجید یزدان‌پناه اضافه کرد: با توجه به اهمیت مقوله مهارت‌آموزی و لزوم گرایش بیشتر دانش‌آموزان به این سمت، این روند در طول سال‌های آینده ادامه خواهد داشت یعنی پایه های دوم و سوم و دور اول متوسطه و حتی متوسطه نظری نیز در برنامه مهارت‌آموزی در کنار تحصیل پیش‌بینی شده و در پایان مدرک مهارت‌آموزی جزء سوابق تحصیلی دانش‌آموز در پرونده درج خواهد شد.

وی با بیان اینکه آموزش دبیران کار و فناوری و فرهنگ و هنر در مدیریت آموزش و پرورش ناحیه سه به‌ صورت مجازی در حال برگزاری است، گفت: برای تجهیز این چهار مرکز ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شده و پیش بینی می شود تعداد ۶ هزار و ۳۶۳ دانش‌آموز در استان در این طرح آموزش ببینند.

او در خصوص اهداف و جزییات این طرح مهارت آموزی گفت: این طرح سه ساله است و هر دانش‌آموز باید در رشته‌ای خاص آموزش‌های لازم را در حد مهارت‌های پایه در یکی از ۲ درس «کار و فناوری» و «فرهنگ و هنر» دریافت کند. 

یزدان‌پناه در ادامه با اشاره به همه گیری ویروس کرونا گفت: فرآیندهای آموزشی و پرورشی مدارس در ایام کرونایی نیاز به متناسب سازی با شرایط موجود را دارد تا خللی در امر آموزش دانش‌آموزان به‌ وجود نیاید و در این راستا در تلاش هستیم با ایجاد آمادگی های لازم، زمینه‌ کیفیت‌بخشی به فرآیندهای یاددهی یادگیری را متناسب با سناریوهای مختلف سال تحصیلی جدید برای بهره مندی حداکثری دانش‌آموزان فراهم کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها