موج
کدخبر : ۳۶۵۶۲۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-365625

امام جمعه نوشهر:

امام جمعه نوشهر گفت: ارتش نقش بسیار مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران، حجت الاسلام والمسلمین محمود مشایخ در حضور امیر دریادار دوم مصدری فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام (ره) نوشهر و جمعی دیگر از فرماندهان این دانشگاه که به مناسبت ایام الله دهه فجر به دیدار ایشان رفته بودند، با بیان اینکه ما معتقدیم که ارتش، نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرد، افزود: در سال 57 که انقلاب اوج گرفته بود و همه  به صحنه آمده بودند و همه مسائل حل شده بود اما تا روزی که ارتش به این انقلاب نپیوسته بود این انقلاب پیروز نشد.

امام جمعه نوشهر گفت: البته حکومت نظامی روز 21 بهمن را امام فرمان داد که مردم بیرون از خانه ها آمدند و فرمان امام را اجرا کردند ولی اگر واقعا ارتش می آمد حمام خون راه می افتاد اما سیاست امام و رهنمودهای امام زمینه سازی شده بود که مردم می آمدند و می گفتند ارتش برادر ما است و در حالی که دست ارتشیان تفنگ بود ولی مردم به آن ها گل می دادند و ارتشیان را در آغوش می گرفتند و این شعار مطرح شد که ارتش فدای ملت و ملت فدای ارتش و ارتشیان هم به انقلاب پیوستند.

دانشگاه دریایی نوشهر

وی افزود: یکی از افتخارات ارتش این است که قبل از انقلاب، ارتش تحت فرماندهی طاغوت و آمریکا بود و از شاه پیروی می کرد ولی الان تحت فرمان یک تفکر و ولی فقیه و در سایه الله است.

مشایخ بیان کرد: ارتش بیش از 50 هزار شهید در زمان جنگ داد و بعد از جنگ در تمام صحنه ها هر جا احساس خطر شد آنها حضور داشته و دارند.

دانشگاه دریایی نوشهر

وی اظهار داشت: ارتش و سپاه مانند دو بال برای این مملکت شده اند که اینها لازم به گفتن نیست و مردم به رأی العین دیدند و به فضل خدای متعال می بینند.

امام جمعه نوشهر تصریح کرد: دانشگاه علوم دریایی امام خمینی نوشهر مانند نگینی است که در شهرستان نوشهر می درخشد و یکی از افتخارات ارتش و دانشگاه در این شهرستان که هر سه یا چهار سال اتفاق می افتد سفر مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای عزیز است و علاوه بر برکات معنوی، برکات مادی، مایه خیر و برکت برای این شهر و مردم است.

امیر دریادار دوم کریم مصدری نیز ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن ایام الله دهه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب مردمی و برآورده از خواستگاه مردمی است و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پرتو انقلاب اسلامی تحت فرماندهی معظم کل قوا در طول بیش از چهار دهه، کارنامه درخشانی از حماسه سازی و اقتدار را به نمایش گذاشته است و به این باور رسیده ایم که در ابعاد مختلف به خود متکی باشیم.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام نوشهر ادامه داد: انشاالله دانشگاه علوم دریایی نوشهر بتواند به همین شکل که توانسته باعث افتخار شهرستان نوشهر باشد، در سال های آینده هم بتواند به خوبی عمل کند و در توسعه شهرستان نوشهر نقش مهمی را ایفا کند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها